Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Peter Feszter


Peter Feszter całe życie swój ukochany Śląsk nosi w sercu. Mężczyzna urodził się w Polsce, jednak od długich lat jest obywatelem Niemiec. Mimo to, nic nie stoi mu na przeszkodzie, by rozwijać swoje muzyczne pasje, śpiewać śląskie szlagiery i jednocześnie podbijać niemiecki rynek fonograficzny. Dba, by to wszystko odbywało się w miłej atmosferze i na jak najwyższym poziomie.

Wokalista urodził się w 1964 roku w Radzionkowie, małej miejscowości położonej, oczywiście, na Śląsku. Już od siódmego roku życia Peter brał lekcje gry na akordeonie. Z biegiem lat, jego zainteresowania muzyczne znacznie się poszerzyły. Właśnie wtedy zaczął sięgać po inne instrumenty. Pierwszym, po który wyciągnął dłoń, była gitara. Muzyk, jako multiinstrumentalista posiada niezwykłą łatwość gry na wielu instrumentach, jednak, jak sam przyznaje, do gitary ma wyjątkowy sentyment od czasów młodości. Fascynacja ta okazała się powodem, dla którego Peter jest jej wierny do dziś.

Swój pierwszy zespół mężczyzna założył jeszcze w szkole. Nazywał się Q-REX. W roku 1979 był solistą oraz gitarzystą owej grupy, funkcjonującej w jego rodzinnym mieście w Polsce. Kolejną formację muzyk miał okazję założyć kilka lat później. Jak każdy mężczyzna w tamtych czasach, Peter musiał odbyć służbę wojskową. Dzięki swojej pasji, wspomina ją jednak doskonale. Grał tam, bowiem, na gitarze oraz śpiewał w Leisure. Bardzo szybko przekonał innych żołnierzy do wspólnego muzykowania.

Priorytetem dla wokalisty od zawsze było doskonalenie swoich umiejętności. Muzyk nie wyobrażał sobie funkcjonowania bez ciągłej pracy nad swoim kunsztem wokalnym oraz warsztatem instrumentalnym. Nieoceniona pracowitość oraz życie pełne wyrzeczeń pozwoliło mu osiągać doskonałe wyniki podczas publicznych wystąpień oraz zdobywać coraz to nowe wyróżnienia i nagrody za działalność artystyczną.

W roku 1986 Peter przeniósł się do Republiki Federalnej Niemiec. Niestety, z przyczyn osobistych na jakiś czas wokalista musiał przerwać karierę muzyczną. W niedługim czasie po tym wydarzeniu, nie przestając myśleć o swoim życiowym celu, mężczyźnie udało się w pełni zrealizować swoje zainteresowania. W 1993 roku w Wiedniu podpisał kontrakt, który pozwolił mu wydać w studiu nagraniowym w Tyrolu swój pierwszy singiel o tytule: „Nadszedł Czas”.

W tym samym roku spełniło się jego kolejne marzenie z dzieciństwa. Otworzył własne studio nagraniowe. Już w 1996 roku pracował z licznymi producentami i wydawcami muzycznymi. Od tamtej pory robi wiele produkcji studyjnych dla licznych artystów, zespołów, osób fizycznych, firm, szkół czy klubów. Jego głównym celem jest rozwój talentu artysty, którego wziął pod swoje skrzydła. Koordynuje prace wykonawców od pierwszego zamysłu do ostatecznej gotowej wersji. Zajmuje się również szeroko rozumianym marketingiem. W swoim studiu poświęca się nagraniom audio, wideo, całej produkcji, aranżacji oraz kompozycji piosenek w stylach: pop, rock, country czy muzyka ludowa.

Jego własnym projektem muzycznym, w który jest aktualnie zaangażowany jest: Die Silinger. Nazwa powstała od byłego germańskiego plemienia, które niegdyś, około dwa tysiące lat temu, zaludniało regiony obecnego Śląska. Peter swój zespół tworzy wspólnie z Danutą Wischnewski. Kobieta była solistką oraz tancerką w jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów na świecie. Był to Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, imienia Stanisława Hadyny. To doświadczenie pozwoliło jej rozwinąć swój talent oraz miłość do folkloru Górnego Śląska. Pod fachowym nadzorem wykwalifikowanej i znanej śpiewaczki operowej, stale poprawiała swoje umiejętności wokalne. Na około stu pięćdziesięciu koncertach rocznie pokazywała swój urok i temperament na scenach całego świata. Śpiewała, jako solistka, z pewnością, znane wam piosenki, takie jak: „Karolinka”, „Chłopaki” czy „Ondraszek”. Zarówno Peter jak i Danuta pochodzą ze Śląska i pragną nadać swojej muzyce właśnie taki charakter.

Peter Feszter chętnie spotyka swoich wiernych słuchaczy na koncertach, galach czy różnego rodzaju imprezach. Podczas jego występów, da się zauważyć ogromny profesjonalizm, wynikający z wielu lat poświęconych muzyce. Wokalista stara się, by repertuar, który dobiera był zróżnicowany a teksty proste i zabawne tak, by każdy mógł je zrozumieć. Jego marzeniem jest przybliżenie wszystkim, nie tylko w Polsce czy Niemczech, ale i w całej Europie, śląskiej kultury.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio