Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Szlagier Maszyna


Jeżeli chcesz słuchać zespołu śpiewającego śląską gwarą, Szlagier Maszyna to odpowiedź na twoje poszukiwania. Ten zespół z Chorzowa i Kędzierzyna-Koźla istnieje na rynku muzycznym już czternaście lat (od 1999 r.). W skład wchodzi czwórka utalentowanych Ślązaków - Adam Niesobski (śpiew), Jan Swoboda (gitara), Marzena Woźniak (śpiew), Alicja Cedzidło (śpiew). Zespół oprócz nazwy Szlagier Maszyna występuje także jako Kumpliki lub Szlagier Maszyna i Kumpliki.

Grupa już na początku swojej kariery wydała płytę w Wydawnictwie Muzycznym ACCORD. Zaraz po niej nadeszły koncerty i kolejne krążki. Zespół grał i nadal koncertuje nie tylko na Śląsku, ale w całej Polsce. Również kilka razy brał udział w spotkaniach Ślązaków Schlesien Treffen w Santa Susanna w Hiszpanii, które odbywają się każdego roku.

Skoczne, przyjemne dla ucha i bardzo melodyjne piosenki Szlagier Maszyny pojawiają się często w radiach (np. Piekary, Vanessa, Plus, Opole, Silesia), a wideoklipy puszczane są przez telewizję Polsat, TVP Katowice i TVS.

Zespół organizuje z polecenia osób prywatnych koncerty i Biesiady Śląskie – wystarczy skontaktować się z grupą telefonicznie lub drogą e-mailową. Na oficjalnej stronie kapeli znajdziesz informacje o koncertach, aktualności, ofertę i wiele więcej.

Szlagier Maszyna to zespół niezwykle płodny muzycznie – na swoim koncie do dziś ma kilkanaście płyt, profesjonalne teledyski oraz hity, jak np. „Nasza miłość bydzie wiecznie trwać” czy „Blokowy szpieg” – które wpadają w ucho już po pierwszym przesłuchaniu. Z pewnością polubisz piosenki śpiewane gwarą ze śląskim akompaniamentem i tekstami dotyczącymi codziennego życia w naszym regionie.

Dodaj komentarz

Formularz

Dziynki kochano Szlager Maszyna za Super Piosynki w naszy slonski godce a my byli som i bydymy dali waszymi wiernymi Fanami

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio