Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Marcin Wojaczek


Marcin Wojaczek debiutuje na śląskiej scenie muzycznej. Po raz pierwszy fani mogli go usłyszeć we wrześniu 2017 roku. Mimo swojej krótkiej jak do tej pory kariery, słuchacze wróżą mu udaną muzyczną przyszłość. Nic w tym dziwnego, ponieważ młody i przystojny mężczyzna nie tylko doskonale prezentuje się na scenie, ale również oczarowuje wszystkich słuchaczy swoim pięknym, wyraźnym i niezwykle dostojnym głosem.

Rodzinnym miastem Marcina są Rydułtowy. Jest to niewielkie, choć bardzo malownicze miasto położone w południowo-zachodniej części Wyżyny Śląskiej na Płaskowyżu Rybnickim. Aktualnie jego miejscem zamieszkania jest Wodzisław Śląski. Artysta był bardzo blisko z muzyką już od urodzenia, można powiedzieć, że wyssał pasję do muzykowania z mlekiem matki. Cała rodzina młodego mężczyzny była niezwykle uzdolniona muzycznie.

Marcin jest nie tylko utalentowanym wokalistą, ale również wysokiej klasy instrumentalistą. Dowodem tego może być fakt, iż Marcin ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, o specjalności Muzyka Instrumentalisty w klasie Profesora Jana Górnego na instrumencie Tuba.

Artysta swoje doświadczenie sceniczne zdobywał dzięki występom w Orkiestrze Kopalni Węgla Kamiennego Rydułtowy – Anna. W ramach tej orkiestry powstał również zespół Sway. To właśnie w nim pierwsze wokalne kroki stawiał Marcin. Razem z muzykiem grupę tworzyły: Żaneta Czogalik, Dominika Michałowska i Barbara Lalko. To młode, bardzo energiczne oraz kreatywne kobiety, dla których, tak samo jak dla mężczyzny, muzyka jest życiową pasją. Razem z nimi artysta występował na licznych uroczystościach oraz imprezach, prezentując zarówno liryczne ballady, jak i energiczne utwory.

Prawdziwym przełomem w muzycznej karierze wszechstronnie utalentowanego Marcina była jesień 2017 roku, kiedy rozpoczął swoją medialną karierę. Stało się to za sprawą jego debiutanckiego singla, o tytule: „Gdy w końcu powiesz tak”. Fakt, iż był zupełnie nową twarzą na śląskiej scenie muzycznej nie miał kompletnie żadnego znaczenia. Jego piękny, doniosły, wyraźny głos sprawił, że piosenka spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem.

Marcin Wojaczek jest doskonałym przykładem dla tych, którzy nie chcą zaryzykować. Wokalista nie bał się spełnić swojego marzenia, mimo że doskonale zdawał sobie sprawę jak ogromny jest śląski rynek muzyczny. Teraz wie, że było warto. Oby jak najdłużej zachwycał wszystkich swoim magicznym głosem.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio