Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Muzykanty


Muzykanty to śląski zespół, który na rynku muzycznym działa już ponad dekadę. Swoją miłość do Śląska artyści przekazują w piosenkach, czasami zmuszających do refleksji nad tradycją i historią regionu, lecz częściej pełnych poczucia humoru i przywracających uśmiech na twarze słuchaczy.

Równie dowcipna, co niektóre utwory jest historia powstania zespołu. Na początku graniem zajmował się tylko Łukasz Michalik. Podczas pracy w szpitalu w Knurowie poznał Łukasza Szołtyska. Tam zupełnie przypadkiem i dla żartu obiecali jednej z pielęgniarek, że zagrają na jej weselu. Jakie było ich zaskoczenie, gdy po kilku latach otrzymali telefon z prośbą o spełnienie obietnicy. W ten sposób na szybko powstał dwuosobowy zespół Muzykanty. Przyjaciele grali popularne utwory, które wpadały w ucho i bawiły słuchaczy. Po roku do zespołu dołączył Michał Bober, zdolny instrumentalista, który często towarzyszył kapeli w trasach koncertowych. Pewnego razu pojawił się na próbie i już został.

Leader zespołu Łukasz Michalik jest zarówno kompozytorem jak i autorem tekstów do utworów Muzykantów. Wyjątek stanowi skomponowany i napisany przez Łukasza Szołtyska popularny utwór "Hilda". Michał Bober zajmował się graniem, obsługą sprzętu oraz rzeczami scenicznymi.

Zespół w pewnym momencie kariery zrobił sobie przerwę. Jednak w 2014 roku Muzykanty powrócili na scenę – tym razem podobnie jak na początku – w duecie. Michał Bober opuścił grupę i założył własny zespół.

Artyści nie tylko zajmują się graniem. Choć to jest zdecydowanie ich największa miłość i pasja. Łukasz Szołtysek jest wykształconym cukiernikiem, a Łukasz Michalik prowadzi własną działalność gospodarczą związaną z muzyką.

Muzykanty posiadają szeroki repertuar zarówno autorski jak i znanych i lubianych śląskich przebojów, przy których wszyscy doskonale się bawią. Pod koniec 2009 roku jeszcze jako trio zespół wydał pierwszą długogrającą płytę "Grajom Wom" zawierającą 14 autorskich piosenek. Zaśpiewana w gwarze płyta wpadła w ucho fanom dobrego śląskiego grania.

Zespół często koncertuje, również za granicą. Pojawia się na festynach, imprezach plenerowych, gra także na weselach i studniówkach. Teledyski Muzykantów zobaczymy w telewizji TVS czy TVP3 a najpopularniejsze utwory usłyszymy w radio. Grupa zdobyła do tej pory wiele nagród, ma także na swoim koncie sporo pierwszych miejsc na najlepszych Śląskich Listach Przebojów.

Zespół posiada własny Fanpage na Facebook'u. To tutaj zbierają się fani grupy, którzy dzielą się spostrzeżeniami z występów, dziękują artystom za koncerty i zadają im pytania. Muzykanty używają Facebook'a jako medium, dzięki któremu najszybciej dotrą do swoich słuchaczy. Na stronie znajdziemy wiele zdjęć z występów, linków do teledysków i innych ciekawostek z życia bandu.

Polecamy ten zespół osobom, które kochają prawdziwe śląskie granie. Pełne wyjątkowej gwary, mądrych i zabawnych tekstów i niesamowitego ducha Śląska.

Dodaj komentarz

Formularz

Ile kosztuje zagranie np.urodziny od17- do białego rana

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio