Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Die Silinger


Die Silinger to duet grający śląską muzykę biesiadną, składający się z rodowitych Ślązaków. Zespół powstał w roku 2008, gdy Danuta Wiśniewska i Piotr Feszter postanowili zacząć wspólnie nowy kulturalny projekt. Oboje poświęcili całe życie i duszę śląskiej muzyce.

Danuta Wiśniewska urodzona w Siemianowicach Śląskich, w latach 80-tych była członkinią Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Śląsk”. Jako chórzystka wniosła do duetu piękny głos i lata doświadczenia. Piotr Feszter, pochodzący z Radzionkowa, od lat profesjonalnie gra na gitarze i akordeonie. Posiada studio nagraniowe i własne wydawnictwo muzyczne. To ułatwia nagrywanie i realizację muzyki dla Die Silinger. Artysta pomaga także innym wykonawcom podczas tworzenia aranżacji i w komponowaniu utworów.

Oprócz występów w Polsce duet zobaczymy także podczas koncertów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W swoich utworach Die Silinger chcą przekazać, czy to po polsku – śląską gwarą czy po niemiecku, swoją miłość do naszego regionu, obyczajów oraz języka i zarazić nią wszystkich fanów. Chcą, by każdy poczuł radość i zadowolenie, żeby uśmiechną się, słuchając utworów duetu.

A skąd pochodzi nazwa zespołu? Silinger to nazwa plemienia germańskiego, zasiedlającego tereny dzisiejszego Śląska ponad 2000 lat temu. Najprawdopodobniej właśnie od ich miana wywodzi się termin Śląsk. Die Silinger zadbali więc i o to, by ich nazwa także kojarzyła się ze Śląskiem.

Na stronie internetowej zespołu znajdziesz galerię, terminarz z minionymi i przyszłymi koncertami, biografie członków, sklepik z płytami oraz wideoklipy, które obejrzysz online. Jeżeli chcesz, by Die Silinger zagrali specjalnie dla Ciebie, wystarczy, że skontaktujesz się z duetem i ustalisz termin. Zespół proponuje gale, koncerty, Biesiady Śląskie czy imprezy firmowe. Podczas 60-90 minutowego występu będziesz się doskonale bawić.

Dodaj komentarz

Formularz

Kedy slonsko-niemiecko muzyka milknie w ciszy staje sie pustka wiec jo tej pustki wom nie zycza yno duuuuzo dalszych sukcesow wasza muzyka jest piekna nigdy nie wrzeszczi nie obrazi zawsze jest obok nas zawsze wyslucho i zawsze jest z wami fajnie :-))

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio