Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Wnuki To je To


Wnuki To je To - to rewelacyjna kapela, która obdarowuje swoich wiernych słuchaczy mocnym brzmieniem, niezapomnianą sceniczną energią – i nie jest tu mowa jedynie o silnym wokalu – monologami przepełnionymi doskonałym humorem, fantastycznym kontaktem z publicznością oraz nieustającym uśmiechem na twarzy, który stale pojawia się na twarzach tych przesympatycznych dojrzałych mężczyzn.

Zespół powstał i funkcjonuje do dziś w Bytomiu, mieście położonym, oczywiście, w województwie śląskim. Członkowie zespołu to: Jan Bartnik, Wincenty Dziuba oraz Ryszard Pawlicha. Ci niezwykle utalentowani panowie nie ukrywają, że swoje już w życiu przeżyli i „od ich matury minęło już ładnych parę lat”. Mimo dojrzałego już wieku – wszystkim bliżej pięćdziesiątki aniżeli trzydziestki – mężczyźni doskonale bawią się, dając radość innym. Nazwa zespołu również nie jest przypadkiem. Numer PESEL to jedno, a wiek, na jaki czują się artyści jest zupełnie inny i zdecydowanie bliżej im do wnuków niż do dziadków. Muzycy są młodzi duchem, czego dowodem nie ma być jedynie ich nazwa. Potwierdzają to swoją ogromną energią, która zawsze towarzyszy im podczas grania koncertów.

Zespół powstał z inicjatywy jednego z jej członków – Jana Bartnika. Jest on aktualnie liderem grupy, autorem tekstów oraz muzyki do większości utworów. Początkowo formacja grała pod nazwą: Kapela Biesiadna Wnuki. Po pewnym czasie została skrócona. Do dzisiaj mężczyźni są rozpoznawalni pod banderą: Wnuki To je To.

Po raz pierwszy kapela wystąpiła przed większą publicznością w roku 2008. Pomimo wielu zakrętów, jakie musiała pokonać podczas swojego dotychczasowego istnienia, zmian, które przechodziła zarówno w kontekście składu jak i brzmienia, doczekała finalnej formy, którą zadowala wszystkich po dziś dzień.

Przełomowym rokiem w życiu grupy był 2009, kiedy zespół zadebiutował na antenie znanej TVS Silesia. Zaprezentowali wówczas utwór „Nasze wnuki”, który pozwolił im, niemalże natychmiastowo, awansować na wysokie, piąte miejsce w telewizyjnej Liście Śląskich Szlagierów. Kolejnym krokiem milowym Wnuków była możliwość zrealizowania teledysku do piosenek: „To je To” oraz „Oddech Boga”. Te kompozycje również zyskały miejsce w pierwszej dziesiątce Listy Śląskich Szlagierów. Zaskoczeniem dla artystów był sukces odniesiony w rozgłośni Radio Piekary, gdzie przez osiem tygodni, zespół cieszył się miejscem w pierwszej dziesiątce listy przebojów. Podobny sukces odniósł utwór „Gruba zawarli” w Szlag Liście.

Wnuki To je To zapewniają, że są w stanie poprowadzić cały szereg imprez muzycznych. Zaczynając od większych eventów, festynów, pikników, koncertów, biesiad, poprzez wesela, imprezy rodzinne, karczmy, kończąc na zabawach tanecznych dla dzieci czy imprezach firmowych o charakterze muzyczno-rozrywkowym. Wszystko ubarwione jest konkursami, zabawami i grami. Całość odbywa się w profesjonalnej atmosferze. Muzycy posiadają bogate doświadczenie oraz wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający. Lata praktyki pozwoliły im na występy w TVS, Liście Śląskich Szlagierów, Radiu Fest czy Radiu Piekary.

Warto pamiętać, że Wnuki To je To posiada wyłącznie własny repertuar. Członkowie zespołu są doświadczonymi instrumentalistami, więc każdy ich koncert to prawdziwa gratka dla fanów muzyki granej na żywo. Kapela może poszczycić się nie tylko tym, iż gra regionalną, wspaniałą, śląską muzykę. Ich repertuar gwarantuje po prostu szampańską zabawę.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio