Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Justyna Adamczak


Tę niesamowicie utalentowaną duszę charakteryzuje odpowiedzialność i perfekcjonizm, ale też otwartość i ogromne poczucie humoru. W jej towarzystwie nie ma szans na nudę, ponieważ ma w sobie ogromne pokłady energii. Jest zodiakalnym koziorożcem. Zawsze miła, uśmiechnięta i radosna. Sama wychowuje swoją piękną i niespotykanie utalentowaną córkę – Patrycję. Dziewczyna, mimo młodego wieku, zdążyła już nagrać płytę a po mamie odziedziczyła nie tylko doskonały wokal, ale też nieziemską urodę. Jest artystką wielowymiarową. Znaną z formacji Justyna i Piotr oraz Antoś i Ziuta Szprychowie. Ostatnio realizuje solowy projekt Ada Yushi. Powyższe informacje dotyczą, oczywiście, Justyny Adamczak, która całe życie poświęca temu, co kocha najbardziej – muzyce.

Wokalistka pochodzi z malowniczego Budzynia położonego w województwie wielkopolskim. Swoją karierę artystyczną rozpoczęła bardzo wcześnie, będąc jedynie czternastoletnią dziewczyną. Datuje się to mniej więcej na rok 1983, kiedy to została zaangażowana jako wokalistka w zespole muzycznym, gdzie grał jej starszy brat. Było to jej pierwsze poważniejsze zetknięcie z występami na scenie z profesjonalną formacją muzyczną.

Przez kolejne lata zdobywała cenne doświadczenie, grając w różnych zespołach. Przełomowym czasem w jej życiu okazał się rok 1989, kiedy na swojej drodze spotkała Marka Górskiego. Ten zaangażował młodą, piękną i – co najważniejsze – utalentowaną kobietę do swojego zespołu muzycznego jako solistkę. Przez wiele lat wprowadzali swoich słuchaczy w szampański humor, grając koncerty w małych klubach, prowadząc dancingi oraz wesela. Krótka pauza w życiu zawodowym Justyny nastąpiła w 1992 roku. Była związana z wyjazdem Marka do Finlandii. W tym czasie wokalistka nie osiadła na laurach. Szlifowała swoje umiejętności, udzielając się podczas innych projektów. Przerwa ta nie trwała jednak długo, ponieważ już w lecie następnego roku Justyna odnowiła kontakt z Markiem, który wrócił spoza granic kraju. Zdecydowali się na założenie nowego zespołu – Karo – i od tego czasu muzyka stała się również ich zawodem. Pod tą banderą wydali kilka kaset zawierających covery popularnych piosenek, takich wykonawców jak: Halina Frąckowiak czy Anna Jantar. Nagrali też wielkie przeboje zagranicznych zespołów, miedzy innymi: Bonny M., Bee Gees, Baccara, itp. w polskiej wersji językowej, której autorem była Justyna, ale też w oryginalnej wersji anglojęzycznej. Pod nazwą Karo grupa grała dwa lata, po czym zdecydowali, by zmienić nazwę na Melody.

Następnym przełomem w artystycznym życiu Justyny był rok 1997, kiedy razem z Piotrem zdecydowała się na angaż kolejnego wykonawcy. Był to Piotr Albin. W lecie 1997 roku zagrali wspólny koncert w Sopockiej Operze Leśnej i podbili serca fanów. Całemu światu ukazała się nowa formacja – Justyna i Piotr. To właśnie z tego zespołu możecie kojarzyć Justynę najlepiej.
Piosenkarka dostała też propozycję poprowadzenia programu muzycznego: „Muzyczne Rozmaitości”. Program emitowany był w telewizjach kablowych na terenie niemalże całego kraju. Artystka miała możliwość przeprowadzania wywiadów ze swoimi koleżankami i kolegami po fachu. Mimo braku wykształcenia dziennikarskiego, wokalistka doskonale dawała sobie radę jako prezenterka. Jej optymizm oraz wielki zapał do pracy był powodem wielu pozytywnych opinii na temat tego wcielenia Justyny.

Artystka należy do grona osób niezwykle wszechstronnych. Kobieta umiejętnie rozgranicza swoją działalność muzyczną. Jest właścicielem w ADA Music, komponuje własne teksty oraz muzykę do nich, występuje na scenie, ale też doskonale sprawdza się w roli prezenterki lub konferansjerki. Justyna lubi, kiedy coś się wokół niej dzieje. Nie wyobraża sobie życia bez innowacji. Nowe pomysły nakręcają ją do działania. Można by powiedzieć, że jest kobietą kameleonem. Jej projekty muzyczne są niezwykle rozległe. Oprócz Justyny i Piotra oraz Antosia Szprychy, coraz prężniej zaczyna działać również Ada Yushi.

Największymi przebojami piosenkarki są te utwory, które wydała jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, występując w kabarecie Antosia Szprychy oraz w Duecie Justyna i Piotr. Ogromną popularnością cieszą się do tej pory wylansowane z Antosiem Szprychą takie piosenki jak: „Wspomnienie po kaszanie", „Obiecanki, Cacanki", „Bojowa teściowa", „Zwyczajny kameleon", „Wyborcza kiełbasa". W duecie z Piotrem „Wakacyjną miłość", „Ty i ja", „Mamma Maria", „Ciao Italia" i wiele innych. Mimo upływu wielu lat od stworzenia tych hitów, nawet najmłodsi słuchacze znają wszystkie teksty na pamięć.

Z pewnością chętnie przeczytanie kilka słów o tym, co Justyna sama mówi o sobie. Kiedy była dzieckiem, marzyła o tym, by zostać piosenkarką. Swoje najmłodsze lata wspomina z uśmiechem na twarzy. Przebierała się wtedy w buty na wysokim obcasie swojej mamy i śpiewała ulubione piosenki. Pierwszą i najważniejszą osobą oceniającą jej śpiew była właśnie jej mama a dopiero potem koleżanki i koledzy. Gdyby nie została piosenkarką, z pewnością, pracowałaby jako pilot wycieczek. Justyna kocha wojaże. Jej marzeniem jest podróż dookoła świata, gdzie zajrzałaby we wszystkie zapomniane już przez ludzi zakątki. Jej zdaniem, nic nie kształci tak, jak podróże. W sercu artystki jest wielka chęć poznawania świata. Muzyka jest dla niej pasją, miłością, ale też sposobem na życie i największym hobby. Dużą wadą wokalistki jest łatwowierność. Ufa ludziom i mimo wielu zawodów jakie przeżyła, nie zamierza patrzeć na innych z podejrzliwością. Największą zaletą Justyny jest otwartość i serdeczność. Jej motto życiowe brzmi: „Trzeba żyć i łapać chwile nawet ostatnią”. Innych ludzi ceni za szczerość, skromność i pracowitość a nie lubi w nich obłudy, która jest czymś, czego nie potrafi tolerować. Artystka nie umie się obejść bez porannego telefonu do swoich dzieci a szczęście, to dla niej wielkie słowo. Jak sama twierdzi: „Mówimy, że chcielibyśmy być piękni, młodzi i bogaci. Ja niestety nie spełniam tych kryteriów, ale pomimo to jestem szczęśliwa. Moje szczęście to ludzie, którymi się otaczam, czyli moja rodzina, przyjaciele, sąsiedzi i praca, którą kocham”. W wolnym czasie, Justyna stara się spędzać jak najwięcej czasu ze swoim wnukiem Erykiem.

Mimo upływu lat, Justyna Adamczak ciągle prężnie funkcjonuje na rynku muzycznym. Jej entuzjazm, pracowitość oraz wielki talent sprawiają, że cieszy się ciągle tak samo dużą popularnością wśród słuchaczy, nie tylko tych starszych, ale także nastoletnich, jak kilkanaście lat temu. Podejście do życia tej artystki, otwartość oraz jej niespotykana osobowość były zmiennymi, które od samego początku kierowały Justynę w stronę wspaniałego sukcesu.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio