Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Avista


Grupa AVISTA pochodzi z Piekar Śląskich. To doświadczony zespół, który rozpoczął swoją działalność pod koniec lat 80-tych XX wieku. Od końca 1996 roku do 2020 niezmiennie w skład zespołu wchodził Andrzej Dragon oraz Janusz Bacik. Janusz Bacik odszedł z duetu w 2020 roku a jego miejsce zajął równie zdolny Wiktor Trojanowski.

Aktualni członkowie zespołu to: gitarzysta i wokalista – Andrzej Dragon oraz grający na instrumentach klawiszowych i na trąbce ¬– Wiktor Trojanowski, który również zajmuje się śpiewem. Obaj członkowie to doświadczeni artyści, biorący udział w wielu projektach i popularni w świecie śląskiej muzyki. Choć we dwójkę grają dopiero od kilku lat – rewelacyjnie się uzupełniają. Zespół, dzięki kombinacji gitary, klawiszów i trąbki posiada świeże i oryginalne brzmienie, co wyróżnia go z wielu zespołów o śląskich korzeniach.

Utwory skomponowane przez zespół AVISTA „Maleńki płatek róży”, „Mje sie tu podobo”, „Chca leżeć na plaży”, „Szczęśliwa Wyspa” czy nowsze „Rajska Paża” i „Szczęśliwym być”, usłyszymy w regionalnych stacjach radiowych, jak Radio Piekary czy Radio Fest.
Zespół zajmuje się w szczególności oprawą muzyczną imprez okolicznościowych: wesel, studniówek, zabaw, a także festynów, imprez firmowych oraz wszelkich uroczystości jubileuszowych. Muzycy pojawiają się jednak również na festynach i dożynkach.

AVISTA wydał do tej pory dwie płyty. Pierwsza, zatytułowana "Uśmiechnij się" zbiera 15 oryginalnych utworów. Najnowsza – „Szczęśliwym być” to 14 emocjonalnych piosenek w skład których wchodzą szybsze kawałki oraz nastrojowe ballady. O czym śpiewa zespół? O miłości, radości z życia, marzeniach i wspomnieniach. Piękny miękki wokal i dużo śląskiego języka to elementy nadające krążkom AVISTA szczególny charakter.

Zespół, oprócz swoich autorskich piosenek, w swoim repertuarze ma kilkaset coverów w ciekawych aranżacjach, które na każdej imprezie stworzą wyjątkowy klimat i sprawią, że każdy będzie się przy nich doskonale bawić.

Duet posiada profil na Facebooku oraz własną oficjalną stronę internetową, na której każdy fan znajdzie ważne informacje o AVISTA. I tak zaraz po wejściu na portal możemy przeczytać, krótką historię zespołu, zobaczyć na zdjęciach jego skład. W zakładce Oferta, znajdziemy, na jakich imprezach zazwyczaj pojawiają się artyści i czego możemy oczekiwać po ich występach. Zakładka Jak gramy to zbiór utworów autorskich oraz przykłady coverów, których możemy posłuchać online w wykonaniu zespołu. W Galerii fani będą mogli przyjrzeć się bliżej pracy AVISTA. W zakładce Filmy muzycy zamieścili wideoklipy do swoich najpopularniejszych piosenek. Na www.zespolavista.pl znajduje się także podstrona z opiniami o zespole oraz zakładka zawierające informacje, w jaki sposób można skontaktować się z grupą.

Zespół AVISTA to ciekawy śląski zespół, który z pewnością rozkręci każdą zabawę i porwie najsztywniejsze osoby do tańca.

Dodaj komentarz

Formularz

No Panowie daliście czadu ! impreza to pierwsza klasa , muza fantastyczna ,aż chce się więcej takich.
Uwielbiam ich według mnie to jeden z najlepszych zespołów , pamiętam jak grali na moim weselu było Super :)

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio