Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Hanys Banda


Muzyka, która porywa do tańca oraz wzrusza szczerymi, osobistymi tekstami. Do tego melodyjna szlagierowa oprawa pełna śląskiej tradycji – łącząc każdy z tych elementów, otrzymamy wyjątkowy zespół Hanys Banda. Ta rewelacyjna grupa powstała w pierwszym kwartale 2019 roku w Łaziskach Górnych z inicjatywy Janusza Ćmiela. Hanys Banda – zajmuje się wykonywaniem muzyki tanecznej, która zachwyca i zaskakuje swoją lekkością.


Janusz – wokalista i leader zespołu z muzyką związany jest od zawsze. Jak sam wspomina, to rodzice przekazali mu miłość do grania i śpiewania (tato grał na gitarze a mama na ustnej harmonijce, oboje również byli członkami chóru). Wynosząc z domu muzyczną pasję, Janusz Ćmiel całe życie związał właśnie ze sceną. Już na początku lat 90-tych występował jako DJ, następnie jako członek Rock Boys, gdzie grał na perkusji. W pierwszej dekadzie XXI wieku stworzył swój pierwszy zespół Vento, z którym z powodzeniem występował na wszelkiego rodzaju imprezach okolicznościowych.


Każde z tych muzycznych doświadczeń doprowadziło artystę do momentu, w którym postanowił zainicjować nowy autorski projekt. W 2022 roku do Hanys Bandy dołączyły dwie tancerki Andżelika i Ania, które zdecydowanie podniosły poziom wizualny występów. Z czasem do zespołu doszli także instrumentaliści – Marcin, grający na trąbce oraz saksofonista Janusz.

Choć pierwsze utwory pojawiają się zaraz po debiucie grupy i już kilka miesięcy później możemy podziwiać premierę oficjalnego teledysku do piosenki „Zostaw siebie mi” – to pełny album zostaje wydany dopiero pod koniec 2020 roku. Płyta pod tytułem „Pierwsza dziesiątka” to 10 utworów (w tym 2 covery) oraz 2 bonus tracki (instrumentalny oraz cover dance). Janusz Ćmiel napisał teksty do autorskich piosenek oraz je zaaranżował muzycznie. Najczulej wspomina pierwszą piosenkę, którą napisał na ten krążek. Utwór o tytule „Nasze szczęście” powstał o czwartej rano i jest dedykowany pierwszej wnuczce artysty. Każdy z tekstów napisanych przez leadera Hanys Bandy pełen jest wspomnień i chwil z życia piosenkarza – może dlatego wszystkie piosenki niezwykle szybko zyskują duże grono wiernych fanów. Na początku 2022 Hanys Banda wydała drugą długogrającą płytę, która również pełna jest melodyjnych utworów z pięknymi tekstami. Piosenki grupy usłyszymy w wielu śląskich stacjach radiowych.


Zespół aktualnie dużo koncertuje, nie tylko na festiwalach śląskich szlagierów, ale również podczas imprez okolicznościowych jak urodziny, jubileusze czy rocznice. Zwłaszcza, że przez długi czas musiał się zmagać jak inni artyści z pandemią i brakiem możliwości występów na scenie. To jednak nie zniechęciło tej śląskiej grupy a tylko jeszcze mocniej zachęciło do działania.


Hanys Banda posiada oficjalną stronę internetową, regularnie prowadzone konto na Facebooku oraz kanał na Youtube. W każdym z tych miejsc fani znajdą nowości dotyczące zespołu, ich utwory, te nowsze jak i starsze teledyski oraz wszystko to, czym zespół chce podzielić się ze swoimi słuchaczami.


Jeżeli lubisz szlagiery, teksty z życia wzięte albo szukasz piosenek idealnych do tańca to kapela Hanys Banda jest tym, czego szukasz!

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio