Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Michał Loskot


Michał Loskot to prawdziwy człowiek renesansu. Ten inteligentny, przystojny i młody mężczyzna o nietuzinkowym oraz rozpoznawalnym głosie ma czas wypełniony po brzegi zarówno pracą zawodową, jak i dodatkowymi projektami.

Do pracy z mikrofonem Michała ciągnęło już od najmłodszych lat. Na poważnie postanowił oddać się swojej pasji na studiach. To właśnie wtedy mężczyzna rozpoczął przygodę z radiem. Prezenter sam przyznaje, że niewiele osób miało takie szczęście jak on, by już od okresu studiów zacząć się realizować zawodowo, spełniać marzenia. Marzenia, które tak do końca nawet nie miały czasu, żeby rozwinąć się w jego głowie, tak szybko wszystko się potoczyło.

Już w 1991 roku Michał rozpoczął staż w Radiu Katowice. Zyskał tam pierwsze doświadczenie, które w późniejszym czasie, podlewane chęcią nauki oraz ogromnym zapałem radiowca, urosły do niebanalnych umiejętności. Po dwóch latach Michał postanowił zaryzykować i przeniósł się do tworzącego się dopiero Radia Plus. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ Radio rozwijało się w bardzo szybkim tempie. Po jakimś czasie Radio Plus przerodziło się w Radio Plus Gliwice. Prezenterowi została wtedy przedstawiona propozycja, by został jego szefem programowym. Zgodził się i przez dwa lata z wielkim oddaniem pełnił tę funkcję. Niewiele osób wie, że na bazie Radia Plus powstało znane i lubiane przez wszystkich Radio Silesia, w którym Michał cały czas prowadzi audycje. Radiowiec jest niezwykle związany z tą rozgłośnią. Nie ma się co dziwić, w końcu poświęcił jej ogromną część swojego życia.

Michał jest człowiekiem o wielkiej inteligencji. Jest autorem pionierskiej pracy dyplomowej o rozgłośniach katolickich w Polsce. Co więcej, jest wykładowcą na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Michał Loskot obok znanych i lubianych: Agnieszki Strzelczyk, Wojciecha Kani, Tadeusza Danisza, Andrzeja Misia i Marka Malarza jest człowiekiem Radia Silesia. Jego audycję radiową pod tytułem: „Okno na południe” możecie słuchać od poniedziałku do piątku miedzy godziną jedenastą a piętnastą. Program zakłada bliższe poznanie regionu, tego, jak i czym żyje. Nie ma w nim mowy o problemach Warszawy. Cała uwaga skupia się jedynie na województwie śląskim. Michał stara się prowadzić audycję tak, by oprócz rzetelnych informacji słuchacze mieli okazję posłuchać swoich ulubionych przebojów, wsłuchać się w płytę tygodnia i ocenić raz jeszcze ulubiony utwór z ostatnich notowań popularnej Szlag Listy. Radiowiec nie zapomina również o swoich fanach, dlatego podczas programów zawsze organizuje konkursy i rozdaje sporo atrakcyjnych nagród.

Michał, oprócz bycia doskonałym prezenterem radiowym, świetnie sprawdza się też jako konferansjer. Jest niezastąpiony podczas prowadzenia imprez zarówno tych kameralnych, jak i masowych. Ogromną nobilitacją było dla niego poprowadzenie czwartego lipca 2015 roku pikniku z okazji pierwszych urodzin Radia Silesia. Impreza odbyła się w Zabrzu przy Placu Teatralnym. Na festynie bawiło się przeszło dwa tysiące osób. Słuchaczy, w tym prezydenta miasta, razem z Michałem gościł Andrzej Miś.

Michał Loskot jest doskonałym przykładem dla wszystkich tych, którzy nie wierzą we własne możliwości i twierdzą, że marzenia do niczego nie prowadzą. Każdy, kto spojrzy na przebieg kariery tego utalentowanego i doświadczonego radiowca nie będzie miał wątpliwości, że w niektórych przypadkach marzenia spełniają się same.

Dodaj komentarz

Formularz

Supre prezenter lubie wszystkich prezenterów radio może się poszczycić taką kadrą pozdrawiam

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio