Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Piotr Herdzina


Piotr Herdzina to przystojny, dojrzały mężczyzna, którego pasją, mimo realizacji wielu innych zajęć od zawsze była i jest muzyka. Urodził się 16 lutego 1963 roku i jak sam mówi już jako dziecko potrafił dość mocno dać o sobie znać, ponieważ nie należał do najgrzeczniejszych dzieci. Od zawsze miał swój cel w życiu i uparcie do niego dążył.


Piotr urodził się w Rudzie Śląskiej, gdzie mieszka do tej pory razem ze swoją ukochaną żoną Beatą. Rodzice artysty oraz jego siostra Irena od samego początku byli świadkami rozwoju jego pasji. Gdy miał 7 lat został zaprowadzony przez swoją mamę do szkoły muzycznej. Tak naprawdę wszyscy zdziwili się, gdy ceniony oraz szanowany profesor pracujący w tej placówce stwierdził kompletny brak słuchu i umiejętności muzycznych u małego Piotra. Jednak marzenie o występowaniu na scenie było silniejsze i już w szkole średniej muzyk był liderem w grupie muzycznej „Wolny Bieg”, którą to sam założył. Wspólnie z kolegami podejmował takie inicjatywy jak: organizacja dyskotek na Dworcu, występy w licznych przeglądach piosenki oraz udział w pieszych pielgrzymkach do Częstochowy.


Wydawałoby się, że po ślubie ze swoją ukochaną Beatą i najważniejszym wydarzeniu w jego życiu jakim były narodziny córki może porzucić swoją przygodę z muzyką. Okazało się jednak, że te wydarzenia jedynie umocniły jego chęć muzycznego spełnienia się. Razem z Heńkiem Juraszczykiem, Piotrem Miką, Leo Lazarem oraz panią Mariolą Przedworską założyli grupę „B- mole”. Grali w weekendy na weselach. Piotr swoje pięćdziesiąte urodziny świętował przy utworze „Okrągły wiek”, który był jego autorskim dziełem. Wielu z was z pewnością zna tę piosenkę pod innym tytułem „Co w życiu mam”. To właśnie dzięki niej największe marzenie Piotra z dziecięcych lat zaczęło stawać się rzeczywistością. Jego kariera rozkwitła. Z biegiem czasu powstawały kolejne utwory, które pozwoliły na wydanie maxi singla pod koniec lipca 2015 roku. Można znaleźć na nim 6 utworów.


Oprócz kariery muzycznej, Piotr Herdzina jest właścicielem firmy cateringowej, która już od lat prężnie działa w Rudzie Śląskiej. W realizacji tego biznesu bardzo pomagają Piotrowi żona i dzieci: córka Patrycja oraz syn Damian. Sam artysta mówi z uśmiechem na twarzy, że pomysł na otworzenie firmy akurat o takim profilu było pewnie skutkiem jego zamiłowania do jedzenia z dziecięcych lat. Ciekawostką z życia Piotra i czymś, co może Was zaskoczyć jest fakt, że wszystkie swoje najważniejsze decyzje wokalista zawsze podejmował i dalej podejmuje przy wsparciu swojej wspaniałej przyjaciółki Wróżki Jadzi.


Obecnie, Piotr zarówno tworzy, koncertuje, śpiewa jak i prężnie działa w rodzinnej firmie. Jednak tym, co aktualnie najbardziej się dla niego liczy jest jego wnuczka Oliwia, która, jak sam przyznaje, jest jego oczkiem w głowie i byłoby wspaniale, gdyby odziedziczyła choć część determinacji i talentu po swoim dziadku.


Jeżeli jesteście zainteresowani twórczością tego wokalisty i do tej pory nie mieliście okazji się z nią zapoznać, z powodzeniem możecie odwiedzić jego stronę internetową www.piotrherdzina.pl. Znajdziecie tam wiele informacji na temat aktualnych oraz przyszłych koncertów artysty, ciekawostki z jego życia, teledyski do obejrzenia oraz galerię zdjęć.
Piotr Herdzina jest doskonałym dowodem na to, że mimo przeciwności losu warto dążyć do realizacji swoich najskrytszych marzeń, które to wielokrotnie rodzą się w naszych głowach już od najmłodszych lat życia.

Dodaj komentarz

Formularz

PODOBAJA MI SIE BARDZO TWOJE UTWORY PIOSENEK ORAZ TWOJ NIESPOTYKANY GLOS OBY TAK DALEJ DUZO ZDROWKA NA CODZIEN - FANKA.
Piosenki z zycia wziete powoduja ze lza kreci sie w oku pelen szacun za to przedewszystkim ze kariera nie uderzyla do glowy i potrafi porozmawiac zazartowac ze zwyklymi przecietnymi ludzmi
Kocham piosenki Piotra Herdziny, sa takie piekne i prawdziwe.Zycze jeszcze wielu rownie wspanialychi pieknych piosenek
Piotrze, masz w sobie tyle energii i charyzmy i radości życia, którymi promieniujesz na innych... pokochałam płytę "ja jestem Piotr" i od paru dni ładuję akumulatory właśnie słuchając, śpiewając i tańcząc przy niej..
pozdrawiam i ściskam dziękując za piękny występ w Opolu !! :) :*
Kocham Cię...za wszystko za piękny głos piękne piosenki za piękny wygląd za to że twoje piosenki pomogły mi w życiu. Dziękuję.
Lubie Twoj glos twoje piosenki i podejscie do zycia :-) Dla mnie jestes energia codziennego zycia

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio