Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Kwasnica Bawarian Show

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Kwasnica Bawarian Show


Kwaśnica Bavarian Band to zespół mogący pochwalić się długoletnią działalnością na scenie muzycznej. Wykonuje on bardzo charakterystyczną muzykę alpejską, bawarską oraz tyrolską. Choć zespół w całości pochodzi ze Śląska, to występy artystów posiadają znakomity klimat dzięki strojom, instrumentom i utworom nawiązującym do niemieckiej ludowej tradycji muzycznej.

Do 2019 roku zespół grał w niezmienionym składzie pod nazwą Kwaśnica Bavarian Show. Po śmierci założyciela, wokalisty i leadera zespołu Zygmunta Kwaśnicy od 2019 roku odpowiedzialność za działanie kapeli przejął Artur Kwaśnica, który jest wokalistą, oraz zajmuje się grą na instrumentach klawiszowych, saksofonie oraz klarnecie. Pozostali członkowie grają na akordeonie oraz instrumentach dętych, bez których muzyka bawarska nie mogłaby istnieć.

Przed Kwaśnica Bavarian Band i Kwaśnica Bavarian Show, przez czternaście lat, podczas występów w Szwecji, kapela nosiła nazwę Sigismund’s Bavarian Show. Już na początku kariery muzycznej zespół miał okazję zapoznać się ze tyrolską muzyką taneczną i ludową. Obecnie kapela śpiewa po polsku, ale także na specjalne życzenie wykonuje utwory w austro-niemieckim języku. Band posiada także wiele własnych nagrań, którymi uświetnia liczne imprezy plenerowe.

Zespół nie tylko nagrywa płyty, ale także daje wspaniałe koncerty, podczas których zabawia publiczność i wprawia swych fanów w doskonały nastrój. Do tej pory zespół koncertował w Berlinie, Frankfurcie, Stuttgarcie, a także w Paryżu oraz w różnych miejscowościach w Austrii i Szwecji. Aktualnie Kwaśnica Bavarian Band występuje głównie w Polsce. Kapelę można spotkać na takich imprezach, jak na Oktoberfest. Oprócz wspomnianej muzyki bawarskiej, zespół doskonale czuje się w bardziej skocznych rytmach tanecznych – chętnie wykonuje utwory biesiadne i tzw. dixieland.

Zespół Kwaśnica Bavarian Band chętnie udziela się także na różnego rodzaju imprezach zamkniętych, np. na weselach, imprezach biesiadno-tanecznych, karczmach piwnych oraz na balach karnawałowych. Kapela posiada własne studio nagrań, jak i swój sprzęt oraz transport. Podczas koncertów i imprez okolicznościowych, muzycy zabawiają publiczność dowcipami i namawiają do wspólnej zabawy.

Zespół posiada stronę internetową, na której znajdują się podstawowe informacje o działalności formacji. Opisana jest tu historia lidera zespołu, jak i całego bandu. Dotrzemy również do zdjęć kapeli oraz plików mp3 umożliwiających zapoznanie się z twórczością formacji. Dodatkowo możemy zaznajomić się z zawartością płyt oraz obejrzeć barwne teledyski. Dla fanów, którzy szukają aktualności, najlepszym sposobem na śledzenie poczynań zespołu będzie obserwowanie oficjalnego profilu Kwaśnica Bavarian Band na portalu Facebook. To tutaj znajdziemy nowości i ciekawostki z życia kapeli, dowiemy się gdzie ostatnio koncertowali i obejrzymy najnowsze zdjęcia czy urywki z występów.

Kwaśnica Bavarian Band to wieloletni, doświadczony zespół, który swoją muzyką porwie do dobrej zabawy każde pokolenie.

Dodaj komentarz

Formularz

Super muzyka zawsze kiedy byliśmy w Bawarii przywozilismy kasety z tą muzyka i nic nie wiedzieliśmy ze mamy tak cudowny zespół panie Kwasnica i całemu zespołowi Bavarian Show życzymy dużo dużo zdrowia i przepięknej muzyki.
chłopy nie przestowejcie bo wasza muzyka przywraca mi moja młodość kiedy na muzykach słuchało się yno muzyki na żywo a wom mogła by dorównać "paloma"z Gaszowic-pieców pozdrowiom

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio