Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Sebastian Mierzwa


Ten prezenter radiowy i telewizyjny oraz konferansjer pochodzi z Rudy Śląskiej. Jego miejscem na ziemi okazały się jednak malownicze Mysłowice. Na co dzień możecie usłyszeć go w roli prowadzącego znaną „Szlaglistę” emitowaną na antenie Radia Silesia lub podczas „Szlagierowej biesiady” – jednego z bardziej kultowych programów telewizji TVS. Mowa, oczywiście, o Sebastianie Mierzwie.

Nie da się ukryć, że Sebastian Mierzwa jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów radiowych na całym Śląsku. Zawdzięcza to swojej niepowtarzalnej barwie głosu, ale też niebanalnej osobowości. Niewielu radiowców może pochwalić się tak doskonałym poczuciem humoru, dystansem do własnej osoby, ale też szczerością. Dzięki swojej charyzmie oraz śmiechowi, który każdy słuchacz jest w stanie rozpoznać, zyskał licznych fanów. Swoje występy, nie tylko te radiowe czy telewizyjne, ale także estradowe ubogaca śląską gwara, której chętnie, na co dzień, używa. Sebastian jest przywiązany do Śląska i nie wyobraża sobie życia w innym regionie.

Prywatnie, jest niezwykle szczęśliwym mężem oraz ojcem wspaniałego syna. Sebastian Mierzwa jest fanem dobrej kuchni. Sam też potrafi przygotować coś wyśmienitego. Myślał nawet o technikum gastronomicznym. Lubi podróże, a w wolnej chwili stara się nabrać jak najwięcej pozytywnej energii do dalszego działania.

Ten młody, utalentowany konferansjer z muzyką jest związany od dzieciństwa za sprawą swojego ojca chrzestnego, który jest znanym bluesmanem. Od najmłodszych lat prowadził swoje pierwsze dyskoteki jako szkolny DJ. W szkole średniej zaangażował się również w inną działalność sceniczną. Mowa o kabarecie (Autonomiczny Kabaret Poważnego Żartu). Po zakończeniu edukacji w dalszym ciągu nie wyobrażał sobie życia bez sceny. W tym okresie jednak jego praca skupiała się na technicznych aspektach organizowanych imprez. Współpracował między innymi z zespołem Feel. Był specjalistą od wizualizacji na scenie.

Zanim zaczął być rozpoznawalny jako prezenter radiowy miał przyjemność oraz wielką szansę współpracy z Grzegorzem Poloczkiem, Andrzejem Misiem czy Dariuszem Niebudkiem. To dzięki nim nauczył się warsztatu niezbędnego do pracy na scenie. Niewielu z Was pewnie wie, że Sebastian Mierzwa wystąpił też w teledysku De Silvers, jednego z najpopularniejszych zespołów na Śląsku. Jego przygoda z radiem zaczęła się dzięki propozycji złożonej przez Marcina Kindlę, dla którego brak doświadczenia u młodego radiowca nie był problemem.

Oprócz swojej radiowej kariery, Sebastian jest też rozpoznawalnym konferansjerem. Można zobaczyć go z mikrofonem podczas licznych imprez oraz koncertów. Jednym z większych osiągnięć tego młodego i pełnego pasji człowieka jest możliwość współprowadzenia z Joanną Bartel oraz Andrzejem Misiem Śląskiej Gali Biesiadnej, jednej z największych imprez odbywających się na śląskim rynku muzycznym.

Dzięki swojej charyzmie oraz dowcipowi, Sebastian Mierzwa może cieszyć się dużą sympatią zarówno wśród słuchaczy jak i telewidzów. Ten utalentowany radiowiec, konferansjer oraz prowadzący zarówno w radiu, telewizji jak i na scenie czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie.

Dodaj komentarz

Formularz

wspaniale, przepięknie
Pański dialekt to muzyka dla uszu
dziękuję
kg
Tęsknię za Pana głosem i dowcipem. Szkoda że odszedł Pan z Silesia. Duża strata.
Bardzo lubię P. słuchać, na Radio Piekary chociaż nie jestem fanką tego programu :)
Pozdrawiam serdecznie.
To wszystko jest prawda chociaż nie do końca, Seba najbardziej kojarzony jest z radiem SILESIA ,dlaczego na ten temat nie ma ani słowa. Do Zaś.
Serdecznie Pozdrawiam Pana ,uwielbiam ogladac Szlagierowe Biesiady.

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio