Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Tim Fabian


Daniel – Tim Fabian od jedenastu lat mieszka w Niemczech. Urodził się w Chorzowie. To miejsce jest dla niego szczególne, ponieważ jest miastem, z którego pochodzi jego rodzina. Wokalista z muzyką związany jest od najmłodszych lat. Po raz pierwszy na poważnie zaczął myśleć o występach na scenie jeszcze jako dziecko. By pielęgnować swój talent, dołączył do zespołu działającego przy Domu Kultury Huty Batory w Chorzowie „Mniejsza o to”, z którym udało mu się zdobyć cenne doświadczenie na estradach całej Polski. To była miłość od pierwszego wystąpienia. Od tamtego momentu mężczyzna już na zawsze został wierny muzyce. Najważniejszym celem w jego karierze jest zdobycie sympatii wśród słuchaczy. Pragnie swoim repertuarem trafić prosto do ich serc.

Muzyczna przygoda Daniela zaczęła się przed wieloma laty, dzisiaj jednak obrała ona zupełnie inny kierunek. W latach młodości Tim Fabian śpiewał piosenki typowo dziecięce, ale też kompozycje zespołu Universe. Na ten moment artysta skupia się na wykonywaniu polskiej muzyki tanecznej oraz szlagierów, przy czym z tymi drugimi występuje głównie w Niemczech.

Nie da się ukryć, że muzyk koncertuje dużo więcej poza naszą zachodnią granicą. Jego muzyka cieszy się wielkim uznaniem w Niemczech, gdzie mieszka. Słuchaczami Tima Fabiana są osoby zarówno starsze jak i młodsze, co dowodzi, że piosenki, jakie prezentuje są niezwykle uniwersalne i każdy może odnaleźć w nich coś dla siebie. Sam wykonawca jest przekonany, że jego muzyka gra dla każdego i każdy, z pewnością, będzie się przy niej świetnie bawił.

Wokalista na muzycznej scenie nie występuje sam. Towarzyszą mu przepiękne tancerki z Polski, które doskonale podkreślają swoim talentem emocje przekazywane przez muzyka podczas koncertów oraz rozpalają do czerwoności wszystkich fanów. Występy artysty na scenie charakteryzuje przede wszystkim wysokiej klasy profesjonalizm oraz ciężka praca, które owocują niezapomnianymi wrażeniami wśród słuchaczy.

Przygoda z muzyką jest kontynuowana przez Daniela w Polsce, dzięki znajomości, jaką zawarł z takimi gwiazdami jak: Marek Górski, znany szerszej publiczności pod pseudonimem Antoś Szprycha oraz Justyna Adamczak. Artyści w chwili poznania od razu poczuli między sobą chemię i postanowili stworzyć coś wspólnego. Korzyść okazała się, rzecz jasna, obopólna, ponieważ Tim Fabian otrzymał wielką pomoc podczas stawiania swoich pierwszych kroków na polskiej scenie a Justyna z Markiem zyskali wsparcie Daniela, podbijając niemiecki rynek muzyczny.

Pierwszy projekt artysty nosił tytuł „Ty wypełniasz moje sny” i był nagrany właśnie z pomocą Marka Górskiego. Kompozycja cieszyła się niezwykle dużym zainteresowaniem, co wykazywało same dobre prognozy na przyszłość. Od chwili jego powstania ukazało się wiele nowych utworów oraz teledysków, których możecie usłyszeć nie tylko w rozgłośniach radiowych, ale też w telewizji.

Mimo aż ośmiu piosenek wydanych w języku polskim i nakręconych do nich sześciu teledysków, polscy słuchacze najbardziej cenią muzyka za przebój: „Paryż ja i Ty”. Początki nagrywania klipu do tej piosenki nie były łatwe, ponieważ ciężko wyobrazić sobie Paryż w powiecie pilskim. Jednak magia tego miejsca, rewelacyjny wystrój oraz genialne nastroje głównych bohaterów pozwoliły na uzyskanie właściwego klimatu. Realizacją tego teledysku zajęła się firma RakoczyFilm a zdjęcia do niego powstawały w północnej Wielkopolsce, w miejscowości Śmiłowo. Oprócz wokalisty, w klipie wystąpiła Justyna Adamczak ze swoja piękną córką, po raz kolejny pomagając swojemu przyjacielowi z Niemiec.

Tim Fabian Polskę odwiedza dość często, bo około dwa razy w miesiącu. Dla wszystkich jego słuchaczy jest to, bez wątpienia, zdecydowanie za mało. Jego czarujący męski i czysty głos zapewnia mu coraz większą rzeszę fanów. Jeżeli w muzyce szukacie szczerości, która wypływa wprost z czyjegoś serca, koniecznie wsłuchajcie się w repertuar tego przystojnego mężczyzny. Występy muzyka można zobaczyć głównie na Śląsku, co raczej nikogo nie powinno dziwić, ponieważ jest to – jak sam mówi – jego drugi dom.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio