Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Arkadiusz Rembacz


„Dzień dobry, kłaniam się nisko” – tymi właśnie słowami na antenie Radia Piekary od lat wita się z Wami nie kto inny jak Arkadiusz Rembacz. Ten utalentowany i przemiły prezenter za każdym razem, z tak samo ogromnym uśmiechem na twarzy i radością w głosie, zaprasza swoich wiernych słuchaczy do spędzenia z nim i jego audycjami wolnego czasu.

Miastem rodzinnym Arkadiusza oraz jego aktualnym miejscem zamieszkania są Piekary Śląskie. Życie zawodowe radiowca nie zawsze wyglądało tak, jak obecnie. Był, bowiem, handlowcem, sprzedającym sprzęt RTV. Jego kariera w radiu zaczęła się całkowicie przez przypadek. Nie była szczególnym marzeniem prezentera ani czymś planowanym. Kiedy Radio Piekary powstawało, grupa ludzi, pasjonatów muzyki zebrała się, by móc robić całkiem na poważnie to, co kochają najbardziej. Po niedługim czasie wyodrębnił się wśród nich zespół krótkofalowców, osób, które swoje zainteresowania skupiają na technice oraz nadawaniu. To właśnie w niej Arkadiusz odnalazł swoje miejsce. Jego pierwszym programem nadawanym na falach Radia Piekary był: „RTV bez tajemnic”. Audycja poświecona zamiłowaniu prezentera do techniki. Pojawiający się z czasem kontakt z słuchaczami oraz możliwość interakcji z nimi pozwoliły radiowcowi odkryć swoje prawdziwe zawodowe powołanie.

Najbardziej znanymi audycjami, jakie prowadzi Arkadiusz są: „Śląska lista przebojów”, i „Disco Polo Graj”. Nie można jednak nie wspomnieć o kultowych projektach, takich jak: „Śląski Karasol”, „Liga dowcipu”, „Muzyczny podwieczorek”, „Śniadanie z Radiem Piekary”, „Program z Jurkiem Ciurlokiem”, „Noc grozy” czy „RTV bez tajemnic”. Z każdym z tych programów prezenter czuje się niezwykle związany. Jak sam określa są to jego dzieci i każdy z nich siedzi głęboko w jego sercu. Szczególny sentyment ma jednak do „Śląskiej Listy Przebojów Radia Piekary”, ponieważ prowadzi ją od wielu lat. Swoje audycje ceni głównie za to, że zostały tak ciepło przyjęte przez słuchaczy – a przecież to właśnie oni decydują czy program się podoba i zostanie na antenie.
Arkadiusza Rembacza będziecie mogli nie tylko usłyszeć podczas audycji radiowych, ale również zobaczyć na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych i koncertach. Jako że dla prowadzącego najważniejszy jest kontakt z drugim człowiekiem, który żywo reaguje, każda z tych ról odpowiada mu w różnym stopniu. Jak sam twierdzi: „Taki kontakt ma się i w radiu, prowadząc program na co dzień, i podczas imprez. Może w radiu ten kontakt jest bardziej osobisty – można z danym słuchaczem porozmawiać – choć przez kilka chwil, choćby przez telefon. Podczas imprez jest to dużo trudniejsze”.

W wolnych chwilach ten ambitny pasjonat muzyki najbardziej ceni sobie czas spędzony w zaciszu domowym. Idealnym uzupełnieniem takiego dnia są momenty poświęcone na dobrą lekturę lub kino.

Dla prezentera najważniejsze jest, by żadna z audycji, jakie prowadzi, nie znudziła się jego wiernym słuchaczom, ani jemu samemu. Póki co, nie ma takiej możliwości. Pamiętajcie więc o nastawieniu Radia Piekary w swoich radioodbiornikach, by już dziś bawić się razem z Dariuszem w rytmie Śląskich przebojów.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio