Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Tomasz Calicki


Tomasz Calicki to doświadczony artysta, który już od ponad dwudziestu lat występuje na scenie. Muzyk pochodzi z Kędzierzyna-Koźla, natomiast obecnie mieszka w Ozimku.

Śpiewać zaczynał w przedszkolu i podstawówce, gdy brał udział we wszelkich organizowanych akademiach. Trochę później piosenkarz za własne kieszonkowe kupił swój pierwszy keyboard i samodzielnie nauczył się na nim grać.

W 1991 roku artysta dołączył do nowo powstałej grupy Eliot. Śpiewa i gra w niej na klawiszach i saksofonie do dnia dzisiejszego. Zespół wylansował takie hity jak: "Dziewczyna ze Śląska", "Lato i Ty", "Na miłość nigdy nie jest za późno", czy "Kwiaty dla mamy". Zespół często możemy zobaczyć w TVS a jego utworów posłuchać w lokalnych stacjach radiowych.

W roku 2000 Tomasz Calicki został współtwórcą a także wokalistą oraz wodzirejem kapeli kabaretowo-biesiadnej Śląskie Szwagry. Do 2010 roku zespół wydał wiele znakomitych piosenek, jak: "Dorka", "Moje kawiarenki" czy "Irena, Irena". Wideoklipy do nich mogliśmy oglądać w popularnym programie "Disco Relax" na antenie Polsatu.

Po udanym występie w programie TVP2 "Szansa na sukces", gdzie muzyk otrzymał wyróżnienie, Tomasz Calicki zapragną spróbować własnych sił jako solista. W 2008 roku powstała płyta "Wspomnij mnie". 14 oryginalnych piosenek, np.: "Smak Twoich ust", "Jedna na sto" lub tytułowy utwór "Wspomnij mnie", odniosło spory sukces a nazwisko Calicki stało się jeszcze bardziej rozpoznawalne wśród fanów śląskich szlagierów. W 2014 r. kolejna autorska płyta artysty zatytułowana "Spełnione marzenia" została bardzo dobrze przyjęta. Krążek zawiera kilkanaście melodyjnych utworów zaśpiewanych przyjemnym, ciepłym głosem. W TVS zobaczymy teledyski do najpopularniejszych piosenek z albumu. Najbardziej wpadające w ucho z nich to:" Wrócę do Paryża", "Jedno serce - dwie dziewczyny" czy "Miłość czasem zjawia się".

Podczas imprez okolicznościowych, festynów, uroczystości jubileuszowych, artysta proponuje słuchaczom półtoragodzinne występy, podczas których nie tylko wykonuje autorskie piosenki, ale również utwory biesiadne, także te śpiewane po śląsku. Przerwy w śpiewie okrasza dowcipami, konkursami oraz śląskimi wicami. Zwykle podczas takiego show muzyk występuje w towarzystwie pięknych i utalentowanych tancerek w kolorowych strojach.

Na oficjalnej stronie internetowej Tomasza znajdziemy notę biograficzną artysty, galerię zdjęć zarówno z koncertów jak i z profesjonalnych sesji, wyjątkowe wideoklipy oraz dyskografię oraz dane kontaktowe muzyka. Artysta posiada także fanpage na Facebook'u, gdzie zamieszcza najnowsze informacje o zbliżających się koncertach oraz odnośniki do nowych piosenek i teledysków.

Z pewnością większość fanów śląskiej muzyki kojarzy tego wokalistę z jego wcześniejszych projektów muzycznych. Zdecydowanie jednak, warto zapoznać się z jego solową twórczością, która inspiruje i raduje muzyczną część naszych dusz.

Dodaj komentarz

Formularz

Lubię tego artystę,nie banalne piosenki,ciekawe interpretacje szlagierów, wg mnie niedoceniany , trochę po macoszemu traktowany opolski artysta.
Bardzo piekny Teledysk na 50 Urodziny.
Piekne Lokum u Jana w Warmatowicach.
Wszystko pasuje i Piosenka i lokum.

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio