Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Dawid Janiak


Dawid Janiak do występów na scenie przygotowywał się niemalże całe swoje życie. Najsilniejszym bodźcem, który zachęcił go do realizacji scenicznego marzenia była Justyna Adamczak. To ona, pracując w JM Studio w Budzyniu, kilka lat temu, zachęciła młodego wokalistę do nagrania pierwszej płyty. Nie był to jednak odpowiedni moment dla muzyka. Dopiero w drugiej połowie roku 2016 artysta poczuł, iż jest dostatecznie silny, dojrzały i wrażliwy, by stworzyć nową jakość i zaistnieć na śląskim rynku szlagierów.

Dawid pochodzi z Inowrocławia, malowniczego miasta położonego w województwie kujawsko-pomorskim. Prywatnie zajmuje się muzyką. Od niedawna prowadzi studio nagraniowe. Jednak zawodowe wysiłki skupia głównie na realizacji nowych utworów, które mają doprowadzić go do wydania swojej wymarzonej płyty. Przed rozpoczęciem kariery wokalnej artysta grał w przepięknej bydgoskiej restauracji na pianinie. Utrzymywał się z kontraktu, który pozwalał mu na swingowanie i śpiewanie standardów. Podobnie zarabiał, grywając w inowrocławskich sanatoriach. Występował też w zespołach coverowych na terenie całego kraju.

Piosenkarz tłumaczy swój sceniczno-wokalny początek zwykłym przypadkiem. Co prawda, uczył się w szkole muzycznej, jednak był to profil instrumentalny, gdzie nikt nie brał pod uwagę jego głosu. Muzyk kształcił się na akordeonie w Państwowej Szkole Muzycznej im. Juliusza Zarębskiego pierwszego i drugiego stopnia. Najpierw na akordeonie klawiszowym, później – na drugim stopniu – też na guzikowym i równolegle na fortepianie. Wszystko zaczęło się od słów taty Dawida, który powiedział mu, że musi nie tylko grać, ale też śpiewać. W młodości nigdy nie brał żadnych lekcji śpiewu. Uczył się sam w zaciszu domowym, a jego jedynymi słuchaczami byli rodzice, którzy po dziś dzień doceniają i wspierają talent swojego syna. Inspiracją dla wokalisty byli wspaniali artyści, tacy jak: Frank Sinatra, Tom Jones czy Barry White.

Mając takie podstawy muzyczne wielu z Was, z pewnością dziwi się, dlaczego ten młody muzyk wybrał akurat świat śląskich szlagierów. Otóż, jak sam mówi, w muzyce disco polo, którą dziś można spotkać w Polsce wszystko zdaje się być identyczne. Co innego liczy się właśnie w śląskich szlagierach. Trafiają one również do starszych słuchaczy, dla których tekst piosenki jest równie ważny, co muzyka. Poza tym Dawid od dźwięków elektronicznych zdecydowanie woli te, które opierają się na grze żywych instrumentów. Dzięki nim może pokazać innym swoje talenty oraz śpiewać prosto z serca.

Dawid znany jest głównie ze szlagieru „Jesteś najpiękniejsza”, który jest pilotem do jego płyty. Tekst do tego przeboju napisała Justyna Adamczak. Muzykę stworzył bardzo dobry, ceniony w Polsce kompozytor – Marcin Grzella z MG Studio oraz sam artysta.

Marzeniem Dawida jest wydanie płyty. Jego zdaniem każda osoba komponująca, śpiewająca i próbująca nagrywać swój dorobek artystyczny dochodzi do momentu, kiedy chciałaby stworzyć coś swojego, co może wziąć do ręki i przekazać następnemu pokoleniu. Jest to dla niego utrwalenie swojego artyzmu. Mężczyzna pragnie stworzyć polski evergreen, którego z zadowoleniem i uśmiechem na ustach będą słuchali wszyscy, który będzie niósł za sobą ponadczasowe przesłanie.

Póki co, w dorobku artystycznym piosenkarza jest kilka piosenek w stylu śląskich szlagierów oraz dwa wideoklipy, które nakręcił w Inowrocławskich Solankach. Swój medialny „pierwszy raz” Dawid miał w Śląskiej Liście Szlagierów.

Bez wątpienia, wszyscy mieszkańcy Inowrocławia są niesamowicie dumni ze swojego rodaka, który może poszczycić się osiągnięciem najwyższych miejsc na śląskich listach przebojów. Piosenka „Jesteś najpiękniejsza" przez kilka tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu Listy Śląskich Szlagierów. Trafiła również na płytę zawierającą kompilację 20 gorących przebojów ze Śląska. Pozostałe dwa single również są dobrze oceniane przez miejscowych słuchaczy. Konsekwencją ciężkiej pracy Dawida jest zdobycie tytułu: Debiut 2016 roku Listy Śląskich Szlagierów.

Ten młody utalentowany mężczyzna zapewnia, że absolutnie nie czuje się gwiazdą, co może dziwić, ponieważ wszystko na to wskazuje, a już na pewno jego profesjonalny i ciepły wokal oraz niezwykle inteligentne i głębokie teksty.

Dodaj komentarz

Formularz

Witaj miło:) Fajnej niedzieli.

Pozdrawiam serdecznie.
Witaj miło:) Fajnej niedzieli.Pozdrawiamy serdecznie:)

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio