Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Mariusz Kalaga

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Mariusz Kalaga


Mariusz Kalaga jest wykonawcą, który zachwyci cię pokaźnym i zróżnicowanym repertuarem. Na wybór utworów pozwala mu wysoka skala i niezwykle przyjemny, ciepły głos. W jego wykonaniu usłyszysz, m.in. piosenki Roya Orbisona, Elvisa Presleya, przeboje muzyki rozrywkowej i tanecznej, kolędy oraz znane śląskie utwory biesiadne, a także jego własną twórczość.

Sam Mariusz Kalaga pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Jego miłość do muzyki pozwoliła mu na występy na festiwalach muzycznych w praktycznie każdym zakątku świata (Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Austria, USA). Sam rozpoczął karierę od płyty ze spolszczonymi przebojami Roya Orbisona. Do 1997 roku współpracował z zespołem Gang Marcela, śpiewając taneczne piosenki biesiadne. W 2000 roku wydał swoją pierwszą „własną” płytę „Mój los”. Zaczął również coraz częściej pojawiać się w telewizji (TVP 2, TVS) a jego przeboje zajmowały wysokie miejsca w tematycznych listach przebojów. Od tamtej pory Mariusz Kalaga nagrał 7 krążków, współpracując, m.in. ze znanymi artystami polskiej sceny muzycznej, np. Markiem Raduli czy Aleksandrem Woźniakiem. Zwykle gra solo lub z grupą muzyczną Partners. Wykonawca otrzymał również dużą ilość nagród. Ostatnia – od samego Ministra Dziedzictwa i Kultury Narodowej – „Zasłużony dla kultury polskiej”.

Piosenkarz z łatwością nawiązuje kontakt z publicznością, dlatego każdy jego występ jest niepowtarzalny. Istnieje możliwość zorganizowania koncertu, zwykle dwugodzinnego. Cenę artysta zawsze ustala indywidualnie z zainteresowanymi – co pozwala na subiektywne podejście do każdej z osób.

Na oficjalnej stronie Mariusza Kalagi znajdziemy sklepik z jego płytami, obszerną galerię ze zdjęciami z koncertów i imprez oraz linki do wideoklipów. Zakładka kontakt – oferuje informacja w jaki sposób możemy skontaktować się z piosenkarzem.

Ten wielowymiarowy wykonawca ze Śląska z pewnością wart jest Twojej uwagi.

Dodaj komentarz

Formularz

dla mnie mariusz jest super
Juz od bardzo dłuszszego czasu słucham pana piosenek sa piekne melodyjne i rowiez jezdza ze mna wszedzie ...umilaja czas sredecznie pozdrawiam i zycze sukcesow ...Elzbieta
POZDRAWIAM MARIJUSZ TWOJE PIOSENKI SĄ SUPER...

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio