Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Kinga Skiba


Kinga Skiba jest młodą, ponieważ dopiero 9-letnią finalistką V edycji znanego i bardzo lubianego programu stacji TVN pt. Mam Talent. Muzycznie uzdolniona wokalistka na co dzień uczęszcza do Szkoły Podstawowej im. J Lompy w Lubszy, a swoje umiejętności wokalne szlifuje w Szkole Muzycznej im. I J Paderweskiego w Tarnowskich Górach.

Śpiew towarzyszy Kindze już od dziecka. Oprócz talentu wokalnego, młoda artystka przepięknie gra na instrumentach, a także tańczy. To właśnie od tańca wszystko się zaczęło, a dopiero z czasem Kinga pokochała grę na skrzypcach, no i oczywiście śpiew, który zaprowadził ją tak daleko w programie Mam Talent.

Występ w programie telewizyjnym nie był pierwszym publicznym występem Kingi. Już jako mała dziewczynka zaprezentowała się szerokiej publiczności, występując na Ogólnopolskim Festiwalu Muzykujących Przedszkolaków. Podczas festiwalu Kinga zaprezentowała swoje umiejętności wokalno-taneczne i zyskała bardzo przychylne opinie. W wieku 7 lat mała artystka ponownie wystąpiła przed większą publicznością, tym razem na Festiwalu Piosenki Śląskiej, który odbył się w domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Kolejny raz w tym mieście Kinga wystąpiła mając 8 lat.

Kinga lubi słuchać muzyki poważnej, ale także komercyjnej. Jednak ku zdziwieniu niektórych ulubiony typ muzyki to muzyka operowa i operetkowa oraz musicalowa.

O Kindze zrobiło się głośno po udziale w programie Mam Talent. Rodzice dziewczynki wyrazili zgodę na udział w show TVN-u dopiero, gdy skończyła ona 8 lat choć pomysł ten pojawił się już rok wcześniej. Dzięki głosom widzów, dziewczynka doszła do finału programu, co pozwoliło jej zyskać popularność i spełnić marzenia o śpiewaniu dla szerokiej publiczności.

Wierni fani mogą znaleźć na stronie internetowej potrzebne informacje o małej artystce, a także mogą obejrzeć video z jej udziałem, jak i galerie zdjęć zarówno z udziału w programie Mam Talent, jak i z innych muzycznych wydarzeń.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio