Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Krzysztof Respondek


Aktor, piosenkarz, artysta kabaretowy. Urodził się siedemnastego lipca 1969 roku w Tarnowskich Górach. Pochodzi z Miasteczka Śląskiego. Ma kochającą żonę Katarzynę, dzięki której został szczęśliwym ojcem dwóch przepięknych córek: Florentyny i Antoniny. Jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach. W 1992 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (wydziały zamiejscowe krakowskiej PWST). Mowa, oczywiście, o człowieku, który nie raz zaskoczył fanów swoim talentem – Krzysztofie Respondku.

Mężczyzna swoją karierę rozpoczął w roku 1992. Właśnie wtedy związał się z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Miał możliwość występowania głównie w musicalach. Poznał, dzięki temu angażowi, takie osobowości, jak: Józef Szajna, Marcel Kochańczyk czy Wojciech Kępczyński.
Kolejnym krokiem milowym w karierze scenicznej Krzysztofa było dołączenie do artystów powszechnie znanego kabaretu „Rak”. Od 1 stycznia 1999 roku w podstawowym składzie rudzkich artystów oprócz Krzysztofa Hanke, Grzegorza Poloczka znalazł się również młody aktor. Dzięki temu transferowi kabaret "Rak" został odmłodzony, a co najważniejsze, wzmocniony aktorsko i wokalnie przez wykwalifikowaną siłę. Przez kolejne lata swego istnienia, właśnie po wstąpieniu do zespołu Krzysztofa Respondka zdarzyło się wiele dobrego. Kabaret zdobył sobie uznanie na arenie ogólnopolskiej. Zaczął występować na jednej scenie z największymi sławami polskiej estrady. Dzięki temu doświadczeniu, artysta doskonalił wygłaszanie monologów, śpiewanie oraz grę aktorką, odtwarzając różnorodne skecze.

Nie da się ukryć, że w solowej karierze Krzysztofowi pomógł udział w telewizyjnym show „Jak oni śpiewają”. Dzięki swoim występom w tym, jakże popularnym, show, emitowanym przez stację telewizyjną Polsat, pokazał widzom w całej Polsce, jakie są jego prawdziwe wokalne możliwości. Nikogo nie zaskoczył fakt, iż artysta zajął najwyższe miejsca zarówno w trzeciej jak i szóstej edycji programu. Zwycięstwa zapewniały mu kontrakt na nagranie własnej płyty, nagrody pieniężne, lot prywatnym samolotem w dowolne miejsce na ziemi oraz symboliczną statuetkę „Perłowy mikrofon”. Krzysztof Respondek jest niezwykle utalentowanym człowiekiem, ale również nieopisanie skromnym. Wszystkie dobra, które zdobył ciężką pracą podczas „Jak oni śpiewają” przeznaczył na cele charytatywne! Nie skorzystał również z kontraktu umożliwiającego nagranie mu solowej płyty. Jedyną pamiątką po jego występie w programie jest, wydany przez wytwórnię My Music, maxi singiel. Zawiera dwie piosenki, jakie artysta wykonywał podczas konkursu: „Szczęśliwej drogi, już czas” oraz „Spokojnie, Polsko!”.

Na nagranie własne krążka wokalista zdecydował się nieco później. Długo wyczekiwany przez wszystkich słuchaczy Krzysztofa debiutancki album studyjny ukazał się piętnastego kwietnia 2013 roku. Płyta nosi tytuł „Taki świat kupuję” i została opublikowana przez MJM Music PL. Piosenkarz wydał ją przy nieocenionej pomocy Aleksandra Woźniaka, człowieka wielu talentów, doskonałego producenta oraz kompozytora większości piosenek, które znalazły swoje miejsce na krążku. Mężczyźni po raz pierwszy zetknęli się już w latach dziewięćdziesiątych w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Decyzja o podjęciu współpracy kiełkowała w ich sercach kilka długich lat. Aleksander Woźniak zawsze ciepło opowiada o współpracy z Krzysztofem: „Ten facet ma w sobie niesamowitą paletę barw! Potem zebraliśmy dobrych muzyków: moich przyjaciół z PIN-u, przyjaciół Krzyśka, wspólnych znajomych i rozpoczęliśmy walkę z dźwiękami. Ostateczne szlify płyta otrzymała w pięknej scenerii przełomu Dunajca, w studiu z widokiem na Trzy Korony i słowacki Czerwony Klasztor, w którym ponoć dawno temu brat Cyprian wymyślił tajemniczą machinę latającą. Czasami śniło mi się, że wzlatuję na niej ponad te góry i widzę płonące słońce na domami". Całą płytę promowała wspaniała piosenka „Góro złota”.

Jesienią 2015 roku artysta miał również ogromną przyjemność wystąpić dla swoich słuchaczy w czwartej edycji programu rozrywkowego, emitowanego przez stację Polsat – „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Oprócz talentu wokalnego, na pewno mieliście okazję zobaczyć Krzysztofa odgrywającego nie jedną rolę aktorską. Mężczyzna regularnie występuje w teatrze. Grywał w takich sztukach, jak: „Skrzypek na dachu”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Evita”, „Pomsta”, „Fame” czy „Na szkle malowane”. W latach 2007–2015 grał jedną z głównych ról w serialu telewizyjnym emitowanym w TVP2 – „Barwy szczęścia”. W między czasie (2010 rok) wcielił się w główną postać filmu opartego na faktach – „Laura”. Fabuła poświecona jest górnikowi, który podczas katastrofy górniczej w kopalni Halemba, jesienią 2006 roku, przetrwał pod ziemią sto jedenaście godzin. Aktora można było również podziwiać w innych telewizyjnych odsłonach. Zagrał, między innymi, w: „Krymianalnych”, „I kto tu rządzi”, „Na dobre i na złe”, „Hotelu 52” czy „Prawie Agaty”.

Ogromnym osiągnięciem wokalnym Krzysztofa było zdobycie w 2011 roku nagrody Złotego Samowara oraz pięćdziesięciu tysięcy złotych na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej za doskonałe wykonanie piosenki: „Berega Rossii”. To wyróżnienie oraz dwukrotne zwycięstwo w „Jak oni śpiewają” nie są jedynymi osiągnięciami mężczyzny. Udało mu się zdobyć również: Złotą Maskę za rolę Che Guevary w musicalu „Evita” i nominację do Wiktora w kategorii: Największe Odkrycie Telewizyjne.

Artysta nigdy nie ukrywał, że występowanie na scenie jako wokalista było jego wielkim marzeniem. To właśnie miłość do muzyki dała mu motywację do udziału w programach telewizyjnych poświęconych śpiewaniu, które jest jego życiową pasją. Krzysztof Respondek nie skupia jednak swoich działań jedynie wokół muzyki. Zajmuje się też aktorstwem, kabaretem a nawet działalnością charytatywną. Jest właścicielem hodowli szczygłów syberyjskich i gra w tenisa, odnosząc sukcesy podczas rozgrywek artystów. Posiadacz tylu talentów to dziś rzadkość, dlatego warto docenić jego warsztat, pracowitość i mistrzostwo.

Dodaj komentarz

Formularz

Krzysztof Respondek jest nie tylko kabareciarzem. Pięknie śpiewa też piosenki nastrojowe i liryczne. https://www.youtube.com/watch?v=DPkTLla8ZDs

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio