Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Kapela ze Śląska

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Kapela ze Śląska


Kapela ze Śląska im. Józefa Poloka to zespół tworzony przez najlepszych śląskich muzyków. Wszystkich łączy muzyczna pasja i miłość do tego, czym się zajmują.

Paweł Polok to wszechstronnie uzdolniony Ślązak, który zajmuje się mnóstwem różnych rzeczy. Jest aktorem, dziennikarzem i konferansjerem. Nie raz można go było zobaczyć w radiowych i telewizyjnych programach. Jego podejście do życia, dowcip i niesamowita charyzma sprawiają, że świetnie czuje się na scenie i jest lubiany przez słuchających go i oglądających. Talent niewątpliwie odziedziczył po ojcu, z którym setki razy występował na scenach.

Główną solistką zespołu jest Anna Ochojska. Ciekawy i łatwy w modelowaniu głos pozwala jej na wykonywanie różnych rodzajów muzyki, od ludowej po rozrywkową. Systematycznie podnosi swoje umiejętności pod okiem najbardziej utalentowanych. W zespole śpiewa także Ewelina Klich, która gra również na skrzypcach. Jest to charakterystyczny instrument, na którym w Kapeli gra także Olga Piecha, absolwentka Akademii Muzycznej.

Innymi instrumentami operują mężczyźni. Marcin Ochojski aranżuje i komponuje większość piosenek Kapeli i gra na trąbce. Akordeonem zarządza Franciszek Prus, a na kontrabasie i gitarze basowej gra Andrzej Kocyba. Oprócz wielkiego zainteresowania instrumentami dętymi, posiada niezwykłą umiejętność łączenia dwóch zupełnie różnych gatunków muzycznych - jazzu i muzyki ludowej.

Muzyki Kapeli ze Śląska nie da się zamknąć w jakieś konkretne gatunkowe ramy. Na pewno jest to muzyka wyrastająca z konkretnego, charakterystycznego regionu Polski. Wcześniej spychany na margines, teraz stanowi wielką wartość, głównie dla mieszkańców Śląska, chociaż nie tylko. Tworzenie muzyki i tekstów przez osoby szczerze kochające to, co robią sprawia, że muzyka jest bardzo prawdziwa i wzruszająca.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio