Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Inga Papkala


Inga Papkala jest mieszkanką malowniczego, choć niewielkiego Chudowa. Każdą chwilę wolnego czasu stara się poświęcić swojej największej pasji, jaką jest występowanie na scenie. Kontakt z tak kochaną przez nią publicznością, zapewniają jej zarówno artystyczne występy na estradzie jak i konferansjerka.

Od najmłodszych lat nie dało się ukryć, że Inga ma doskonały słuch i piękny, głęboki głos. Najważniejsze jednak było to, że kobieta już jako dziecko pokochała muzykę, która w nieco późniejszym czasie stała się jej życiowym drogowskazem. Jako nastolatka ukończyła szkołę muzyczną na wydziale wokalnym oraz – równocześnie – Liceum Ogólnokształcące w Kurowie. Inga nie miała wątpliwości, co chce w życiu robić, dlatego bez zastanowienia zdecydowała się na kontynuację swojej edukacji na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Ze sceną ściśle związana jest od mniej więcej 2003 roku. W tym czasie zaczęła występować jako wokalistka z własnym recitalem. Zajęła się również profesjonalnie konferansjerką. Miała też okazję uczestniczyć w wielu ciekawych projektach scenicznych. Dzięki ciężkiej pracy i uporowi w dążeniu do postawionych przez siebie celów, przez wszystkie lata występów estradowych, zdobyła ogromne doświadczenie. Udało jej się również ugruntować swoją pozycję w branży artystycznej. Założyła własną firmę. Jej Agencja Artystyczna „Integracja” prężnie działa na rynku, skupiającym osoby przygotowujące i realizujące artystyczną oprawę biesiad, karczm, festynów, wesel oraz imprez firmowych. Jest nie tylko jej właścicielką, ale także wokalistką.

Oprócz indywidualnych osiągnięć, Inga ściśle współdziała ze śląskimi kabaretami. Może pochwalić się współpracą z takimi sławami jak: kabaret Mariana Makuli, kabaret Andrzeja Potępy czy kabaret Romana Kurosza. Występuje też w znanym śląskim musicalu pt. „Pomsta Mariana Makuli”. Wciela się w nim w postać Postoliny.

Nie ma na śląskiej scenie muzycznej drugiej tak zdeterminowanej osoby jak Inga. Jej piękny, niebanalny i silny głos w parze z budzącą podziw urodą tworzą duet, od którego nie da się oderwać oczu.

Dodaj komentarz

Formularz

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu -aż chce się rano wstawać -wspaniała dykcja ,poprawność językowa pod każdym względem -Takich prezenterów to "za świecą szukać"

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio