Poprzednie Radio
Następne Radio
Poprzednie Radio
Następne Radio

Player

Aktualnie Słuchaczy

Głosuj na Expres

vote

Expres

Radio Express jest polską, komercyjną stacją radiową, której siedziba mieści się w Bielsku-Białej. To nie lada gratka dla osób ceniących rozgłośnie internetowe. Już na pierwszy rzut oka widać, że koncepcja stacji jest przemyślana, ambitna i spójna, co tworzy doskonałą całość.

Ta, nadająca na cała aglomerację katowicką rozgłośnia, powstała w 2006 roku z przekształcenia pszczyńskiego Radia Mega FM, które pojawiło się w eterze drugiego sierpnia 1996 roku, zastępując pszczyńskie Radio Plesino. W tamtych czasach, siedziba rozgłośni znajdowała się w Pszczynie, a dopiero w styczniu 2006 roku została przeniesiona do Tychów. Przez lata radio przeobraziło się tematycznie. Profil muzyczny oraz ilość informacji uległy zmianie. Redaktor naczelny nowego wtedy Radia Express – Olek Gortat – uzasadnił tę ewolucję koniecznością odcięcia się od skojarzeń stacji jedynie z młodzieżą. Nowym kierunkiem rozgłośni miały być audycje dla dorosłego słuchacza oraz nacisk na zdecydowanie większą dawkę lokalnych informacji. Od grudnia 2007 roku siedziba stacji została ponownie przeniesiona – tym razem do Bielska-Białej, a redaktorem naczelnym został i pozostaje nim do dnia dzisiejszego Jakub Mazur.

Jedną z najlepiej rozwiniętych zakładek rozgłośni są „Wiadomości”. Po jej włączeniu, po prawej stronie okna, znajduje się czerwona ramka, która pozwala na wybór waszego powiatu lub konkretnego miasta, z którego newsy mogą was dotyczyć. Najciekawsze tematy dnia znajdują się również na stronie głównej poniżej menu.

Radio Express swoim słuchaczom proponuje szereg ciekawych, zabawnych i praktycznych audycji. Na najgorętsze i najbardziej roztańczone disco hity zagłosujecie podczas „Disco Listy”. „Express Przebojów” pobudzi was do działania o każdej porze dnia. Miedzy 6:00 a 10:00, od poniedziałku do piątku, „Express Specjalny” wita nowy dzień największymi przebojami. „Express Sportowy” zdradza wyniki z regionu, kraju i świata. Region (i nie tylko) w krzywym zwierciadle to w skrócie „Felieton Piotra”. Kiedy ktoś z was lub waszych bliskich szuka pracy nie możecie przegapić programu „Giełda Pracy Radia Express FM”. „Gość Radia Express FM” to audycja poświęcona urzędnikom, związkowcom, samorządowcom, ale także sportowcom, społecznikom, artystom i ludziom z pasją. Tym, którzy mają wpływ na nasze życie, bohaterom aktualnych wydarzeń w regionie. „Imprezowania w Eterze” rozkręci każdy piątkowy wieczór, pozwala, bowiem, na muzyczną podróż w czasie do lat 1990-2005. Gdy chcecie coś kupić, sprzedać lub zamienić koniecznie pamiętajcie o „Jarmarku Radia Express FM”. Dzięki „Mega Bibie” spędzicie najbardziej imprezowy wieczór w śląskim eterze. „Przygarnij Zwierzaka” to audycja, która przekonuje, że losy zwierząt nie powinny być nikomu obojętne. W „Wiadomościach kulturalnych” wysłuchacie listy wydarzeń, imprez, seansów, koncertów i spektakli, na których nie może was zabraknąć. Audycja „Z Kina Wzięte” to obowiązkowy punkt dla każdego prawdziwego kinomaniaka.

Tak samo jak każde radio, to również, nie miałoby szansy na powodzenie bez profesjonalnych, wspaniałych, niesamowicie zaangażowanych osób, które każdego dnia możecie usłyszeć w eterze. Piotr Filas prowadzi „Felieton Piotra”. W programie „Express Przebojów” rządzi Mirosław Mrzygłód i Łukasz Luszczak. Dmian Majer to DJ, ale możecie go usłyszeć także w takich audycjach jak: „Wiadomości Kulturalne”, „Express Przebojów”, „Jarmark Radia Express FM”, „Giełda Pracy Radia Express FM”, „Z kina wzięte”, „Przygarnij Zwierzaka”. Rolę DJ-a w stacji pełni też Ewelina Kroczek, Anna Bajor – prowadząca „Expess Specjalny”, Sławek Rybka Rybczyński – którego głos jest wszystkim znany z programu „Imprezowania w Eterze”, „Mega Biba” i „Disco Lista” oraz Nocny Marek – raczej go nie usłyszycie, ale za to jak gra! Wojtek Żeglowski jest reporterem stacji, podobnie jak Natalia Siuta, która dodatkowo prowadzi program „Gość Radia Express FM”. Joanna Wieczorek jest wydawcą, ale możecie ją także usłyszeć w „Wiadomościach Radia Express FM”. Należy pamiętać, że oprócz prezenterów, w skład zespołu wchodzi dział handlowy, zarząd i księgowość. Na stronie Radia Express pod zakładką „Zespół” odnajdziecie zdjęcie każdej z tych osób.

Szata graficzna stacji jest dość stonowana. Mimo braku wielu mocnych i wyrazistych kolorów, doskonale przyciąga wzrok. Tłem dla błękitno-czerwonego logo radia jest spokojna biel. Główne menu, znajdujące się poniżej znaku firmowego rozgłośni, utrzymane jest w tej samej kolorystyce.

Dla tych z was, którzy cenią sobie rzetelne informacje, ogromny wybór audycji – nie tylko tych o charakterze rozrywkowym, ale również edukacyjnym i kulturowym – Radio Express jest idealnym wyborem.

Komentarze Expres

Formularz

POZDROWIENIA DLA RADIA EXPRES Z DALEKIEJ SZKOCJITADEUSZ Z

Radio