Poprzednie Radio
Następne Radio
Poprzednie Radio
Następne Radio

Player

Aktualnie Słuchaczy

Głosuj na Śląskie Radio

vote

Śląskie Radio

Zostało założone w roku 2007, przez pochodzącego z Rudy Śląskiej a obecnie zamieszkałego w niemieckim mieście Hildesheim w Dolnej Saksonii, Michała Otrzonsek. Internetowe radio, promujące śląską muzykę i kulturę. Radiowe audycje nadawane są jedynie w śląskiej gwarze, słuchacze mogą przebierać w tematykach audycji, jednak zawsze mogą usłyszeć, co dzieje się na świecie, posłuchać ciekawostek, czy wiadomości sportowych. Radio tworzy 13 pasjonatów śląskiej kultury, którzy traktują prowadzenie audycji jako swoje hobby.

W ramach portalu internetowego słuchacze mają możliwość wysyłania pozdrowień dla rodziny, znajomych. Mogą to robić wysyłając pozdrowienia na konsole, ale można również w tym celu zadzwonić bezpośrednio do studia.

Radio nadawane jest przez Internet, można go słuchać także przez telefon, a także satelitę w ramach pakietu "N". W każdą niedzielę w radio nadawana jest na żywo transmisja z mszy świętej, co jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które nie mogą w modlitwie uczestniczyć osobiście. Do radia zapraszane są różne ciekawe osoby, artyści, a wiele zespołów grających śląską muzykę należy do radiowych przyjaciół. Na witrynie została stworzona lista przebojów, na którą każdy za pomocą Internetu może oddać głos. Ciekawostką jest, że głosowane utwory można posłuchać a nawet zobaczyć teledysk jeśli wykonawca takowy posiada. Istnieje również opcja wysłania swojej propozycji piosenki, która aktualnie nie znajduje się ani na liście, ani w propozycjach. Ciekawostką jest podstrona, na której znajdziemy przepisy na regionalne, śląskie potrawy. Bez problemu można skontaktować się z redaktorką-kucharką i dopytać o jakiś przepis, jeżeli kogoś coś szczególnie interesuje, albo posiada wątpliwości co do wykonania jakiejś potrawy.

Na stronie www zamieszczono linki do artykułów na temat śląskiego radia, które zostały opublikowane w mediach. Ilość odnośników do innych stron wskazuje na to, że radio jest popularne, lubiane i cieszy się szacunkiem wśród słuchaczy. Rozwój Internetu, a tym samym mediów, wymusił wystartowanie z kanałem radiowym na znanym portalu YouTube, do którego można swobodnie przejść, klikając w baner.

Wszyscy goście śląskiego radia mogą zaznaczyć swoją wizytę, wpisując się do księgi gości. Stworzone są podstrony „aukcje” i „shop”, które na razie są w przebudowie. Jednak wskazuje to na to, że strona stale się rozwija.

Wesprzeć radio można dokonując przelewu na jego konto, a utrzymanie serwerów niestety kosztuje. Redaktorzy radia nie zarabiają na swojej działalności ani grosza i jak sami mówią, robią to dla czystej przyjemności.

Komentarze Śląskie Radio

Formularz

Super radio można prosić w moim ogródecku
Serdecznie pozdrowienia dla siostry Giseli z gräfenhainichen, pozdrawiam serdecznie Regina Ejsmont z Hanoweru. Piosenka O Gisela Ela Ela .
Witam Cię moja kochano kuzyneczko Giselko oraz dziękuję za pozdrowienia.. Pozdrawiam także Ciebie i twojego męża z całym moim
sercem Przesyłam Całuski pa pa..
Proszę o piosenki..
Hansi Hinterseer --- Amore Mio

Czesław Niemen --.Dziwny jest ten Swiat..

Pozdrawiam Całą redakcję jesteście Klasse Radio.
Dziękuję bardzo,..
Serdeczne pozdrowienia dla naszej Marylki z Lysek która nas tak zawsze mile pozdrawia a my dziękujemy jej i prosimy dla niej piosenka Anioł z diablym
Dzień dobry. Pięknie pozdrawiam Pana prowadzącego i wszystkih słuchaczy tak cudownego radyjka.Poprostu kocham Was.
Pozdrowienia dla Gosi i Richarda kalinowic i dla mojego kochanego męża Adriana z brzeźec który pracował ciężko cały dzień kocham cię
Pozdrawiam serdecznie Szefostwo,Prezenterow Sluchajacyh.
Hej,hej Valdi z Mazur sciska Ciebie Anna Posylam promyki goracego Slonca z Turcji.
Serdecznie pozdrowienia dla siostry Reginy w Hanowerze
Wysyła Gisela z Grafenhainichen
Z piosenką Krzysztofa Krawczyka
Pozdrawiam serdecznie nasza wspaniała prezenterkę Marzenie z Pomorza,ktora wspaniale umila nam czas. Dolanczam również podziękowania i pozdrowienia dla szefostwa radia Dany i Leona.
Witaj Lukaszu Chcialabym pozdrowic moich.znajomych,z Essen.moje.dzieci.,Szwagierke.i szfagra Marysiu i.Piotra.z Sallbryken.Oczywiscie.Ciebie.,Bo suuper.prowadzisz.audycje.,Cale.slaskie.radio.oraz.szefostwo. Wszystkich samotnych i choryvh .Jezeli möge prosic o piosenke.Jedna.z.gwiazd Druga wybierz Sam .
Pozdrawienia dla Józka z Holandii
Fajny zespół ,zgrany , moze kiedys zagrają w Gliwicach
Pozdrawiam serdecznie cale radyjko musze przyznac puszczasz piekne melodie dzieki.
Witam serdecznie,Panie Janku.
Bardzo podoba Nam się Pańska audycja.
Szczególnie świetne pozdrowienia dla Pana koleżanki z pracy, "psujki Marteczki"
Poprosimy o super utwór dla Was.... "Te opolskie dziołchy...

Dziękuję i pozdrawiam...
Serdecznie pozdrawiam cale radyjko i prowadzacych i prosilbym o meldczna piosenke dla mojej kochanej zony
Pozdrawiam słonecznie wszystkich słuchających tego wspaniałego radia i wszystkich prowadzących. Nie wyobrażam sobie dnia bez tego radyjka.
Odkryłem to piękne radio nie dawno i bardzo gotowe polubiłem .Narpiew słuchałem godz przez telefon ale to było kłopotliwe więc kupiłem radio internetowe i teraz mogę słuchać was bez problemów -pozdrawiam Was serdecznie.
Słoneczne Pozdrowionka od Giseli z Gräfenhainichen do siostry Reginy w Hanowerze.
Pozdrawiam serdecznie Rysia, Janet i ewelin
Witam jesteście wspaniali słucham was i głosiki oddaje jestem z okolic Mielca pozdrawiam całe radyjko i życzę wam zdrowych wesołych świąt
Te radio bylo jest i bedzie zawsze fajne i wesole slucham slaskie radio jak powstalo i zawsze sa z Wami superowe super zabawy i cmokusie dla wszystkich od Lejdy zabcia szcziga chikita gizdula gabula z Honolulu te niczki tu na radiu dostalam i bardzo lubie dziekuje cmokkkkkkkkkkkkk
Z okazji..Dnia Kobiet..dla Marzenki Kulg wszystkieo najlepszego oraz dla radyjka i słuchaczy ślę rynku.Jastkow
Pozdrawiam mojego męża Jacka, bardzo cię kocham
dla Marzenki Kulig wszystkiego najlepszego orz słuchaczom radyjka rynku jastków
Fajne piosenki
Super Radio

Radio