Poprzednie Radio
Następne Radio
Poprzednie Radio
Następne Radio

Player

Aktualnie Słuchaczy

Głosuj na Śląskie Radio

vote

Śląskie Radio

Zostało założone w roku 2007, przez pochodzącego z Rudy Śląskiej a obecnie zamieszkałego w niemieckim mieście Hildesheim w Dolnej Saksonii, Michała Otrzonsek. Internetowe radio, promujące śląską muzykę i kulturę. Radiowe audycje nadawane są jedynie w śląskiej gwarze, słuchacze mogą przebierać w tematykach audycji, jednak zawsze mogą usłyszeć, co dzieje się na świecie, posłuchać ciekawostek, czy wiadomości sportowych. Radio tworzy 13 pasjonatów śląskiej kultury, którzy traktują prowadzenie audycji jako swoje hobby.

W ramach portalu internetowego słuchacze mają możliwość wysyłania pozdrowień dla rodziny, znajomych. Mogą to robić wysyłając pozdrowienia na konsole, ale można również w tym celu zadzwonić bezpośrednio do studia.

Radio nadawane jest przez Internet, można go słuchać także przez telefon, a także satelitę w ramach pakietu "N". W każdą niedzielę w radio nadawana jest na żywo transmisja z mszy świętej, co jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które nie mogą w modlitwie uczestniczyć osobiście. Do radia zapraszane są różne ciekawe osoby, artyści, a wiele zespołów grających śląską muzykę należy do radiowych przyjaciół. Na witrynie została stworzona lista przebojów, na którą każdy za pomocą Internetu może oddać głos. Ciekawostką jest, że głosowane utwory można posłuchać a nawet zobaczyć teledysk jeśli wykonawca takowy posiada. Istnieje również opcja wysłania swojej propozycji piosenki, która aktualnie nie znajduje się ani na liście, ani w propozycjach. Ciekawostką jest podstrona, na której znajdziemy przepisy na regionalne, śląskie potrawy. Bez problemu można skontaktować się z redaktorką-kucharką i dopytać o jakiś przepis, jeżeli kogoś coś szczególnie interesuje, albo posiada wątpliwości co do wykonania jakiejś potrawy.

Na stronie www zamieszczono linki do artykułów na temat śląskiego radia, które zostały opublikowane w mediach. Ilość odnośników do innych stron wskazuje na to, że radio jest popularne, lubiane i cieszy się szacunkiem wśród słuchaczy. Rozwój Internetu, a tym samym mediów, wymusił wystartowanie z kanałem radiowym na znanym portalu YouTube, do którego można swobodnie przejść, klikając w baner.

Wszyscy goście śląskiego radia mogą zaznaczyć swoją wizytę, wpisując się do księgi gości. Stworzone są podstrony „aukcje” i „shop”, które na razie są w przebudowie. Jednak wskazuje to na to, że strona stale się rozwija.

Wesprzeć radio można dokonując przelewu na jego konto, a utrzymanie serwerów niestety kosztuje. Redaktorzy radia nie zarabiają na swojej działalności ani grosza i jak sami mówią, robią to dla czystej przyjemności.

Komentarze Śląskie Radio

Formularz

Witaj Lukaszu Chcialabym pozdrowic moich.znajomych,z Essen.moje.dzieci.,Szwagierke.i szfagra Marysiu i.Piotra.z Sallbryken.Oczywiscie.Ciebie.,Bo suuper.prowadzisz.audycje.,Cale.slaskie.radio.oraz.szefostwo. Wszystkich samotnych i choryvh .Jezeli möge prosic o piosenke.Jedna.z.gwiazd Druga wybierz Sam .
Pozdrawienia dla Józka z Holandii
Fajny zespół ,zgrany , moze kiedys zagrają w Gliwicach
Pozdrawiam serdecznie cale radyjko musze przyznac puszczasz piekne melodie dzieki.
Witam serdecznie,Panie Janku.
Bardzo podoba Nam się Pańska audycja.
Szczególnie świetne pozdrowienia dla Pana koleżanki z pracy, "psujki Marteczki"
Poprosimy o super utwór dla Was.... "Te opolskie dziołchy...

Dziękuję i pozdrawiam...
Serdecznie pozdrawiam cale radyjko i prowadzacych i prosilbym o meldczna piosenke dla mojej kochanej zony
Pozdrawiam słonecznie wszystkich słuchających tego wspaniałego radia i wszystkich prowadzących. Nie wyobrażam sobie dnia bez tego radyjka.
Odkryłem to piękne radio nie dawno i bardzo gotowe polubiłem .Narpiew słuchałem godz przez telefon ale to było kłopotliwe więc kupiłem radio internetowe i teraz mogę słuchać was bez problemów -pozdrawiam Was serdecznie.
Słoneczne Pozdrowionka od Giseli z Gräfenhainichen do siostry Reginy w Hanowerze.
Pozdrawiam serdecznie Rysia, Janet i ewelin
Witam jesteście wspaniali słucham was i głosiki oddaje jestem z okolic Mielca pozdrawiam całe radyjko i życzę wam zdrowych wesołych świąt
Te radio bylo jest i bedzie zawsze fajne i wesole slucham slaskie radio jak powstalo i zawsze sa z Wami superowe super zabawy i cmokusie dla wszystkich od Lejdy zabcia szcziga chikita gizdula gabula z Honolulu te niczki tu na radiu dostalam i bardzo lubie dziekuje cmokkkkkkkkkkkkk
Z okazji..Dnia Kobiet..dla Marzenki Kulg wszystkieo najlepszego oraz dla radyjka i słuchaczy ślę rynku.Jastkow
Pozdrawiam mojego męża Jacka, bardzo cię kocham
dla Marzenki Kulig wszystkiego najlepszego orz słuchaczom radyjka rynku jastków
Fajne piosenki
Super Radio
pozdrawiam radyjko i słuchaczy oraz Marzenkę Kulig.ryniu jastków
Pozdrawiam Basię z Bydgoszczy
Odkryłem to radio w sieci w 2012 roku. Do tego stopnia mi się spodobało, że do dziś chętnie właczam go i słucham. Chętnie też uczestniczę aktywnie w audycji. Magnesem są nie tylko piosenki o szerokim spektrum czasowym i wykonawczym. Miło jest też słuchać zyczliwych nam Prezenterów, Panie i Panów. Spełniają niemal wszystkie nasze propozycje muzyczne. Chcę tu pięknie Im podziękować.
Super radyjko mila atmosfera wspaniale piosenki i wspomnienia z mlodych lat Pozdrawiam wszystkich prowadzacych gdy was slucham (kazdego dnia od rana do wieczoru i nocami) to czlowiek sie czuje jak z rodzinkä zycze wam duza zdruwka
Serdecznie pozdrawiam mojego partnera Ahmeta z Turcji Życząc mu zdrowia samych słonecznych dni oraz spełnienia marzeń Pozdrawiam również całe śląskie radio wraz z prezenterami i prezenterki życzę miłego popołudnia i wieczoru Proszę o piosenke Miłość wieczne trwa Dancing Band
Pozdrawiam pani, może pani pozdrowić moje miasto Mariupol?
Pozdrawiam pani, moje miasto Mariupol, kocham
Super muzyka a co najwazniejsze nasze slaskie spiewki kture mysla nigdy nie zaginom Bo wy tego juz pilnujecie dziekuja wom serdecznie pozdrawiam cala reedakcja i zebys Cie wiedzieli sluchom wo's dziennie Bo bez wo's to dzien stacony sama pochodza z slaska gynal z Mikulczyc a wiec kusiole
Super radio! Pozdrowienia dla sluchaczy z Radzionkowa i Rojcy !

Radio