Poprzednie Radio
Następne Radio
Poprzednie Radio
Następne Radio

Player

Aktualnie Słuchaczy

Głosuj

vote

Slonsky Radio

Slonsky Radio to wyjątkowa rozgłośnia internetowa skierowana do prawdziwych miłośników wszystkiego, co śląskie. Stacja gra nie tylko doskonałą muzykę z naszego regionu, ale promuje śląską gwarę i pozwala poznać tradycje i obyczaje, tym, których życie zmusiło do zmiany miejsca zamieszkanie oraz osobom, które interesują się całym obszarem Silesii.

Radio powstało 10 V 2006 roku - jest więc jedną z najstarszych rozgłośni internetowych posiadającą profesjonalne zaplecze techniczne oraz własny serwer. Stacja, mimo powodzenia, nigdy nie osiadła na laurach i stara się ciągle rozwijać - unowocześniając portal i tym samym ułatwiając oraz uprzyjemniając nawigację i muzyczne doznania wszystkim fanom.

Slonsky Radio może się pochwalić największą słuchalnością wśród pozostałych stacji internetowych. Słuchaczy z całego świata z pewnością przyciąga jedyny w swoim rodzaju "koncert życzeń", podczas którego prezenter dzwoni do solenizanta i "na żywo" na antenie składa mu życzenia. Tę niedzielną audycję słucha zazwyczaj ponad 1000 słuchaczy, co wśród innych niekomercyjnych radiostacji jest wynikiem nie mającym sobie równych.

Radio często zaprasza w swoje progi znanych wykonawców muzycznych. W studio pojawiają się zarówno gwiazdy niemieckie: Francesco Napoli, Heino, Andrea Berg, jak i śląskie: Jacek Silski, Lidia Krüger, Janusz Żyłka, Nadia, Makula. W audycjach możesz również usłyszeć wywiady z wieloma niezwykłymi artystami z Niemiec.

Slonsky Radio dba o rodzinną atmosferę na antenie i poza nią. Rozgłośnia jest częstym organizatorem śląskich biesiad, gdzie redakcja radia spotyka się ze słuchaczami, wśród muzyki, jedzenia i doskonałej zabawy. Radiostacja jest również promotorem i patronatem medialnym wielu imprez muzycznych o śląskim zabarwieniu w Polsce i za granicą. Wspiera akcje charytatywne, jak budowę kościoła w Olszynie czy oddawanie 1% podatku na ratowanie Tybetu. Radio nie zapomina także o rozwoju duchowym słuchaczy. Każdej niedzieli usłyszysz więc transmisję Mszy Św. z parafii pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej W Rudzie Śląskiej.

Aktualnie redakcja składa się z 12 prezenterów, o których więcej przeczytasz na stronie internetowej radia w zakładce Redakcyjo. Przez lata działalności prezenterzy zmieniali się wielokrotnie. Niektórzy po rozpoczęciu kariery w tej rozgłośni odeszli i rozpoczęli własne projekty. Slonsky Radio jest więc radiem-matką wielu fachowych prezenterów, którzy prowadzą nowe internetowe radiostacje związane z naszym regionem.

Profesjonalnie wykonaną stronę internetową radia przeczytasz po śląsku, polsku i niemiecku. Szablon nie sprawi najmniejszego kłopotu w nawigacji. U góry strony znajdziesz ikonki playerów, przez które posłuchasz radia oraz aplikację odtwarzającą radio automatycznie ze strony. Poniżej zobaczysz zakładki, po których kliknięciu będziesz mógł wysłać życzenia czy pozdrowienia. Na głównej stronie znajdziesz internetowe pozdrowienia dla solenizanta, wysyłane przez słuchaczy oraz aktualne informacje dotyczące radia. Dowiesz się, kto akurat prowadzi audycję i jak wygląda program na dany dzień. Możesz również sprawdzić imponujące statystyki radia oraz to, ile czasu słuchaczom poświęca każdy prezenter. W zakładkach znajdziesz różnorodną ramówkę zmienianą na bieżąco, obszerną galerię zawierającą zdjęcia z biesiad i zabaw oraz fotografie przesłane przez słuchaczy.

Slonsky Radio sprawi, że swój wolny czas spędzisz w gronie fanów Śląska. Czat i forum pozwolą Ci poznać innych słuchaczy a lista przebojów aktywnie brać udział w życiu radia.
Na stronie internetowej nie mogło także zabraknąć księgi gości oraz zakładki Kamraci zawierającej wszystkich przyjaciół radia.

Jako rozgłośnia niekomercyjna Slonsky Radio potrzebuje wsparcia finansowego słuchaczy, by móc opłacić serwer i licencje muzyczne. Radiostacja wpadła na doskonały pomysł i stworzyła własny sklep internetowy, gdzie zaopatrzysz się w oryginalne gadżety, jak np. koszulki z nadrukami po śląsku - część pieniędzy z zakupionych przedmiotów finansuje właśnie istnienie radia!

Nie zastanawiaj się ani chwili, bo jeżeli szukasz najlepszego radia grającego po śląsku, radia, które całym sercem chce przekazać śląską tożsamość słuchaczom - Slonsky Radio jest Twoją odpowiedzią. Lata doświadczenia i bezgraniczna miłość do Śląska to cechy, które sprawią, że nie będziesz mógł przestać słuchać!

Dodaj komentarz

Formularz

BARDZO POZDRAWIAM MOJEGO BRATA PATRYKA GLENCA I MOJEGO TATE DAMIANA I MAME EDYTE I PIOTRA GLENC I CAŁOM MOJOM RODZINE I ŻYCZE IM BARDZO DUŻO ZDROWIA TE GO ŻYCZY DANIEL GLENC I BARDZO SUPER RADIO
POZDRAWIAM WSZYSTKICH PROWADZĄCYCH RADIO I ŻYCZE BARDZO DUŻO ZDROWIA ŻYCZY DANIEL GLENC ZE ŚLĄSKA ZE ZAWADY BARDZO WAS POZDRAWIAM
Bardzo dziękuje z cełego serca za piękne i ładne radio i za piosenki
DZIĘKUJA BARDZO ZA RADIO PIEKNE I ŁADNE PIOSENKI
DANIEL GLENC ZE ŚLĄSKA ZE WODZISŁAWIA ŚLĄSKIEGO BARDZO PIEKNE IŁADNE RADIO BARDZO MI SIĘ PODOBA TE RADIO
Bardzo piekne i ładne radio
Pozdrawiam cieplutko dziękuję za super radyjko i poseneczki !!!! Ela Jońska
HALLO!!POZDRAWIAM CALA RODZINKE Z RADIA I MOZE BYSCIE TEZ ZAGRALI PIOSENKE DLA BORUSIA DORTMUND???PIEKNEGO DNIA!!
Pozdrawiam wszystkich prowadzących i słuchaczy tego cudownego radyjka. Pozdrawiam .
Pozdrawiomy colkie radio.Fajnie grocie.Pozdrowionka tyz posylomy do Otmetu do rodziny jak i do Krapkowic.
Hallo Misiu tu melduje sie Brygida i Norbert Ze Straubinga i bardzo sie cieszymy ze mogymy ciebie zas suchac na slonskim radiku i pozdrowiom cale slonskie radio i ciebie tez i pozdrowiom tez Uschi i Heinricha z Straubinga i wszystkich suchaczy slonzkiego radia izycza sie piosenki lod Musik Apostel egal jakol albo lod calimeros egal jakol i z gory dziekuja ciebie za te piosenki i grej tak dalej
pozdrowiynia dlo wszystkich sluchacy
luty 2022 slunskie szlagiery
alles gute fürs neue Jahr das wünsch allen , besonders alte freundin Adriane
Pozdrawiam moją kochaną mamusię i kochanego tatusia
FAJNIE GROCIE!
Brawo WY!
Halo MISIU,witam cie i twoja familioł oraz całe wasze radyjko .Dzisiej tak trochę pochmurno ,to nic trochę.i odetchniemy .Obiadek zjedzony ,szykujemy się do kawy .przesyłam ci zapach i łyk kawy .Pozdrowienia dla wszystkich bercików ,solenizantów dzisiejszego dnia i zdrówka .DLA CIEBIE wielkie serducha ,tak trzymaj ,i do zajś. Jak byś mógł nutka BRYGIDY I ROBERTA ŁUKOWSKICH - W małej kawiarni . Danke
JA Klaudia ja z Akacjowej jak ją pamiętosz ,piosenka zagrałaś i słoneczko wyszło ,kusioly .Pa Pa .
Pozdrawiam serdecznie, u nas słoneczko zaświeciło aż chce się żyć, życzę miłego dnia i pozdrawiam całe radyjko,super gracie ,tak trzymać.
SUPER STACJA WIECEJ PIOSENEK NOWICKIEGO DARKA PROSIMY
pozdrawiam wszystkich redaktorow slaskiejfaliradia
miłej niedzieli.
Pozdruwiumy ta Pani Gabi i Martina ze Straduni a zyczymy tysz wszystkygo dobrygo
pozdrowiynia dlo wszystkich sluchaczy i prezynterow
nojfanszy slonski sender tu se rzndzi i godo a nie ruzmawia albo mówi

Radio