Poprzednie Radio
Następne Radio
Poprzednie Radio
Następne Radio

Player

Aktualnie Słuchaczy

Głosuj na Radio 90

vote

Radio 90

Radio 90 jest świetną propozycją dla osób poszukujących rozgłośni internetowej nie tylko dla dobrej muzyki, ale również solidnej dawki informacji kulturalnych, społecznych czy sportowych.

Historia stacji jest bogata w ciekawe informacje. Warto podkreślić, że jej pierwsze kroki były silnie powiązane z krakowskim radiem RMF FM. Początkowo, obecne Radio 90, było jedynie lokalnym odziałem znanej rozgłośni, stacjonującym w Wodzisławiu Śląskim i przekazującym wiadomości z regionu, informacje dla kierowców oraz kulturalne. Przełomowym dla rozgłośni był rok 1996, w którym zaczęła nadawać własny program. Pierwsze audycje emitowano między godziną 9:00 a 13:00. Kiedy w eterze pojawiały się kolejne pasma, ich popularność doprowadziła do całodobowego nadawania własnego programu. Mimo to, właścicielem spółki zarządzającej stacją jest Grupa RMF.

Menu stacji jest mocno rozbudowane i każdy z pewnością znajdzie w nim informacje, których potrzebuje. Pierwsza zakładka to powrót do strony głównej. Druga – „Region” pozwala na wybór wiadomości, które was najbardziej interesują. Do wyboru są: wiadomości dnia, wiadomości, w Radiu 90, wywiady, kultura, sport, się dzieje, spacja – warto kliknąć i wideo. Zakładka „Miasta” kryje w sobie wiadomości z konkretnych miast. Możecie przeczytać o newsach z Rybnika, Cieszyna, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Żor, Raciborza lub Knurowa. „Program” to nic innego jak ramówka. W zakładce „Radio” przeczytacie więcej o polityce prywatności, o tym jak słuchać/odbierać stację oraz o ludziach, którzy to radio tworzą. W rozgłośni pracuje sześcioro profesjonalnych, doświadczonych prezenterów. Tyle samo osób składa się na newsroom. Jeśli macie wśród znajomych lub sami jesteście przedsiębiorcami powinna zainteresować was zakładka „Reklama”. Znajduje się tam odpowiedni formularz, który osobom zainteresowanym pozwala na kontakt z rozgłośnią. Radio 90 potrafi w profesjonalny sposób dotrzeć do szerokiej liczby potencjalnych klientów. W „Kontakcie” znajdziecie najważniejsze telefony oraz adresy korespondencyjne i adresy e-mail do stacji, a „Daj znać” wyjaśnia, dlaczego warto wysłać do stacji ciekawe filmy lub zdjęcia ilustrujące ważne rzeczy lub wydarzenia, które dzieją się wokół was.

Na stronie głównej, oprócz logo, szeregu różnorodnych wiadomości, wywiadów i materiałów wideo oraz menu zobaczycie miniaturowe zdjęcia z nazwami czterech audycji, jakie Radio 90 proponuje swoim słuchaczom. Od 6:00 do 11:00 usłyszycie audycję „Poranek z Radiem 90”. Marek Moc i Mariusz Ryszka zapewnią wam energiczną pobudkę, która bez wątpienia zerwie was z łóżek, a dzień będziecie mogli zaliczyć do udanych. „Popołudnie z Radiem 90” króluje w eterze między godziną 12:00 a 17:00. O tym, co w regionie ciekawego i interesującego opowiadają Martyna Wachtarczyk i Leszek Otawa. Z tej audycji dowiecie się o najciekawszych imprezach, które mają się odbyć, podsumowaniach wydarzeń, konkursach telefonicznych, mailowych i internetowych. Łukasz Jakubczyk czeka na was „Po Godzinach” miedzy 17:00 a 22:00. To audycja poświęcona muzyce, którą wybierają słuchacze. Na stronie internetowej radia w zakładce „Programy” można znaleźć formularz do wypełnienia. Ten, kto się na to zdecyduje i napisze jeden z najciekawszych e-maili może spodziewać się niespodzianki. Jeżeli wasze nogi same rwą się do tańca do dyskotekowych playlist z lat osiemdziesiątych, niezapomnianych hitów z lat dziewięćdziesiątych i elektryzujących przebojów dwudziestego pierwszego wieku, bez wahania powinniście włączyć Radio 90 w każdy piątek i sobotę po godzinie 20:00. Podczas „Tanecznego Radia 90” będzie czekała muzyka – wybrana specjalnie dla was.

Po wpisaniu adresu internetowego radia, pierwszym, co rzuca się w oczy, jest nowoczesny design. Tłem dla głównego menu oraz logo radia, które są w kolorze żółto-granatowym, jest duża grafika przedstawiająca zdjęcie z artykułu, który można przeczytać, klikając w „więcej”. Grafika jest dynamiczna i zmienia się w zależności od tego, jaki nowy temat pojawi się danego dnia. By uruchomić Radio 90, wystarczy kliknąć w granatowe okienko z żółtym napisem „słuchaj online”.

„Muzyka wybrana dla ciebie” to motto, towarzyszące każdemu, kto wchodzi na stronę internetową rozgłośni. Czy rzeczywiście tak jest? Z pewnością! Włączcie a bez wątpienia się o tym przekonacie.

Komentarze Radio 90

Formularz

Radio