Poprzednie Radio
Następne Radio
Poprzednie Radio
Następne Radio

Player

Aktualnie Słuchaczy

Głosuj na Radio Katowice

vote

Radio Katowice

Radio Katowice to bardzo znana i lubiana, szczególnie przez rodowitych Ślązaków rozgłośnia, która istnieje już od 1927 roku i wciąż zdobywa przychylność nowych słuchaczy. Jest to najstarsza, a zarazem największa rozgłośnia regionalną w Polsce, audycji słuchać można nie tylko w województwie śląskim, ale także w województwach sąsiadujących. Ponadto swym zasięgiem Radio Katowice obejmuje również Czechy i Słowację. Oprócz klasycznych radioodbiorników, audycji można też słuchać przy pomocy radia internetowego. Od 2013 roku radio nadaje sygnał cyfrowy w systemie DAB Plus.

Główna siedziba radia znajduje się w Katowicach, ale redakcje znajdują się również w Częstochowie, Gliwicach, Zawierciu i Bielsku-Białej.

Rozgłośnia stawia przede wszystkim na audycje nierozerwalnie związane ze Śląskiem. Jeśli w regionie dzieje się coś ciekawego i ważnego, z pewnością informacja o tym trafi do rozgłośni, a następnie do słuchaczy. W radiu każdy znajdzie odpowiednią dawkę:
reportażu,
publicystyki,
programów informacyjnych,
programów kulturalnych,
sportu,
kultury,
muzyki.

Programy rozgłośni są dobrane tak, by każdy słuchacz każdego dnia znalazł coś dla siebie. Od wielu lat Radio Katowice stawia także na programy edukacyjne. Oprócz tego rozgłośnia patronuje dużym imprezom kulturalnym znanym w całej Polsce, choćby takim, jak Ogólnopolskie Dyktando lub corocznie organizowanemu konkursowi zatytułowanemu Po naszymu, czyli po Śląsku, w którym zwycięzca otrzymuje tytuł Ślązaka Roku.

W radiu pracuje sztab wykwalifikowanych dziennikarzy, który w sposób rzetelny każdego dnia przedstawiają najważniejsze informacje oraz dostarczają słuchaczom odpowiednią dawkę rozrywki, grając ulubioną muzykę. Wielu z nich za swój profesjonalizm, i doskonałe przygotowanie do pracy otrzymało prestiżowe nagrody takie, jak Złoty Mikrofon lub Prix Italia. Rozgłośnia wiele lat temu poszerzyła swą działalność o branżę wydawniczą. W siedzibie rozgłośni znajduje się studio nagrań, w którym powstają nowe płyty związanych ze Śląskiem artystów.

Strona internetowa radia jest bardzo bogata. Każdy słuchacz może za jej pośrednictwem poznać historię rozgłośni, pracujących w niej dziennikarzy oraz radiowe wydarzenia. Poza tym strona Radia Katowice jest doskonałym źródłem informacji o bieżących wydarzeniach kulturalnych i społecznych, które mają miejsce głównie na terenie Śląska. Można za pośrednictwem strony poznać program audycji oraz zapoznać się z treścią czytanych na antenie informacji. Poprzez witrynę internetową można oczywiście także posłuchać radia on-line.

Komentarze Radio Katowice

Formularz

slucham radia katowice z augustowa codziennie
Fantastyczna Pani redaktor Skałka- Gawlik, to również ceniony naukowiec z tytułem doktora:-)
Pozdrowienia dla Pani Redaktor Sabiny Skałki-Gawlik. Cichy wielbiciel z Sosnowca
Hallo ,,,,bardzo ladna muzyka ,,,,,jak ktos zna Beate Swaczyna ..Bardzo dlugo ja szukam....melduj sie
hallo ,,,kochani pozdrowienia Aachen

Radio