Poprzednie Radio
Następne Radio
Poprzednie Radio
Następne Radio

Radio Doxa

Player

Aktualnie Słuchaczy

Głosuj na Radio Doxa

vote

Radio Doxa

W przesyconej komercjalizacją przestrzeni medialnej RADIO DOXA jawi się jako prawdziwie unikatowa rozgłośnia. Odłączenie się w roku 2013 od warszawskiej sieci radiowej PLUS było prawdziwym przełomem dla dalszych losów diecezjalnej radiostacji. Zmieniła się nie tylko nazwa radia, ale także ramówka, która nabrała nowego, niebanalnego kolorytu. "Doxa", czyli greckie "Chwała", stało się punktem odniesienia bieżącej społeczno-ewangelicznej misji radia, u podstaw której leży informacja, rozrywka oraz niesienie dobrej nowiny.

Autonomizacja rozgłośni widoczna jest w ciekawej ramówce, składającej się ze stałych części o charakterze kontemplacyjnym, dla wszystkich tych, którzy w zgiełku codziennego zabiegania poszukują chwili duchowej równowagi. Codziennie transmitowana jest msza święta, w południe dzwony opolskiej katedry zwiastują Anioł Pański, o piętnastej jest możliwość wyciszenia się przy śpiewie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Dzień wieńczy odmawiany Różaniec, do którego może się włączyć każdy ze słuchaczy. Audycje skierowane są do zróżnicowanej pod względem wieku, płci oraz zainteresowań grupy odbiorców tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Ciekawe audycje regionalne, jak przykładowo "Nasz Śląsk", "Puls regionu" oraz nawiązujący do aktualnej sytuacji lokalnej polityki program "Bliżej samorządu", przyciągnie uwagę wszystkich tych, którym bliskie są sprawy regionu. Panie mogą się dowiedzieć czegoś ciekawego w audycjach "Być Kobietą", bądź posłuchać podpowiedzi specjalistów w "Poradniku domowym". Bardzo wartościowe są także programy kulturalne: "Co? Gdzie? Kiedy? w Kulturze", z którego zaczerpniemy informacje na temat aktualnych wydarzeń artystycznych i rozrywkowych oraz niedawno realizowana, ambitna audycja "Świat Organów" przedstawiająca organowy krajobraz diecezji opolskiej. Ramówkę uzupełniają atrakcyjne nagrania tematyczne, jak "107,9 hektarów" nawiązujące do aktualnych zagadnień rolniczych, "Przychodzi Starzec do doktora", gdzie mamy okazję wysłuchać porad doświadczonych lekarzy czy też odnoszące się do świata nowinek technologicznych "Nowe trendy".

Dla wszystkich, którzy tęsknią za nieszablonowymi i ambitnymi audycjami o regionie i religii, RADIO DOXA stanowi idealną propozycję w eterze. Jest to radiostacja jedyna w swoim rodzaju, nie tylko dla osób wierzących ale także poszukujących… poszukujących czegoś więcej.

Komentarze Radio Doxa

Formularz

POZDROWIENIA Z WICHROWA DOLNY SLUNSK DLA BISKOPA ANDRZEJA CZAJA
witam chce pozdrowic moje go meza kochnanego meza krtstiana twoja zonka iwonka kocham cie
Najlepsze radio w Opolu i województwie. Dużo dobrej muzyki, poruszanie spraw bliskich regionowi, mądre i wartościowe audycje o Kościele, transmisje mszy dla chorych - super sprawa. W niedziele konkretna audycja prowadzona gwarą śląską w ciekawy sposób i dużo pięknej śląskiej regionalnej muzyki. Radio nie wstydzi się swojej regionalności a pod patronatem Diecezji Opolskiej prezentuje wysoką jakość programu i wypowiedzi prowadzących. Inne stacje mogą się schować.
dalej tak trzymac
DOMAGA SIE MODLITWY ZA SLUNSKA OJCZYZNE
WZYWAJA O MODLITWE ZA OJCZYZNE SLUNSK Z MARYJA
witiomy
witom wos z bogiem
pozdrawia słuchaczy i redakcję ryniu Jastków-Lublin
RAZEM Z KOSCIOLEM
MODLITWA ZA DZIECI CHOROJACE NA RAKA
MODLITWA ZA DZIECI CHOROJACE NA RAKA
super muzyka,pozdrawiam!
supoer auddycja no naszym sląsku
PANSTWO STANOWE SLASKIE
ladna musika dziekuje
Pozdrawiam radio doxa i sluchaczy mily Piotr
sam co to je
PANSTWO STANOWE SLASKIE
Patriotyzm to codziennie rzetelnie wykonywana praca, rzetelna nauka w szkole, uczciwość wobec państwa, szacunek dla współobywateli, historii i obyczajów , a nie śpiewanie pieśni patriotycznych w czasie wagarów na ul. Krakowskiej w Opolu w dniu 10. listopada !
Proszę też o kolędy czeskie, niemieckie, włoskie i hiszpańskie.
Radosnego świętowania życzę Wszystkim - oby to Boże Narodzenie przywróciło w nas wiarę dziecka I było zapamiętanym na całe życie.
pozdrowienia z lancuta
pozdrawiam ks hendryka pasieki
pozdrawiam radio doxa i roberta paciorks derektora ks kszysztofa fabera
pozdrowienia radia doxa i roberta paciorka ks krzysztofa fabera piotra

Radio