Poprzednie Radio
Następne Radio
Poprzednie Radio
Następne Radio

Player

Aktualnie Słuchaczy

Głosuj na Radio Em

vote

Radio Em

Jeżeli oczekujecie od radia „intelektualnego doświadczenia, nie boicie się stawiać trudnych pytań, bierzecie aktywny i czynny udział w kreowaniu otaczającej was rzeczywistości”, najlepszym wyborem będzie Radio eM. Jest to katolicka, regionalna rozgłośnia radiowa archidiecezji katowickiej, która swoim zasięgiem obejmuje zarówno województwo śląskie, jak i część województwa małopolskiego i opolskiego. Jest także odbierana w Czechach i na Słowacji.

Ewangeliczna Miłość – bo taka jest pełna nazwa radia, prowadzona jest przez Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach. Stacja powstała w 1991 roku pod nazwami Radio Archidiecezji Katowickiej i Radio Arka. W kolejnych latach – od 1998 roku do trzydziestego pierwszego marca 2002 roku – rozgłośnia przynależała do sieci Plus, jako Radio Plus Katowice. Od pierwszego kwietnia 2002 roku, stacja stała się autonomiczną rozgłośnią i od tego czasu funkcjonuje pod swoją obecną nazwą.

Radio eM proponuje swoim słuchaczom ogrom interesujących treści. Każdy, kto jest ciekawy rozgłośni może ją poznać dzięki wejściu w odpowiednie zakładki w menu. Klikając w „o radiu” dowiecie się więcej o stacji eM. Jest to radio żywe, ceniące bliski kontakt ze swoimi słuchaczami, dlatego w swoich programach stara się poruszyć problemy istotne dla mieszkańców regionu, tym samym, dając im możliwość aktywnego włączenia się w ich rozwiązywanie. Rozgłośnia pragnie zainteresować swoich słuchaczy „ciekawymi wydarzeniami związanymi z życiem Kościoła, kulturą, nauką, sportem oraz rozrywką. Realizacja tych zamierzeń możliwa jest dzięki wykorzystaniu własnego zaplecza technicznego, umożliwiającego transmisje na żywo ciekawych koncertów, spotkań, czy imprez kulturalnych”.

„Ramówka” pozwala słuchaczom na odkrycie audycji, oraz godzin, w których są emitowane. W ramówce Radia eM dominują programy społeczno-religijne, kulturalne, a także audycje publicystyczne oraz poradnikowe. Od poniedziałku do soboty usłyszycie stałe programy. Wiadomości, skrót wiadomości, sport i traffic (w soboty bez ostatniego). Poza tym Radio eM proponuje szereg ciekawych audycji. Są to miedzy innymi: Kartka z kalendarza, Na początku było Słowo, eM jak miłość Słowem pisana – Ewangelia z komentarzem, Power-Play, Święci z nieba ściągnięci, Przegląd prasy, Felietony nie z ambony, Ciekawi Śląska, Gość magazynu „Dobry czas z Radiem", Krótko mówiąc - radiowa poradnia językowa, Sekrety przyrody, Czułe słówka, dobre dźwięki, O tym się mówi, eMisj Specjalna, Radio eM PL - gramy tylko po polsku, Muzyczny wehikuł czasu i wiele innych.

Wchodząc w zakładkę „ludzie radia” znajdziecie dokładny adres, numer telefonu i adres e-mail stacji oraz zdjęcia wszystkich zaangażowanych w życie radia pasjonatów i profesjonalistów. Redaktorem naczelnym radia jest ksiądz Rafał Skitek. Sylwester Strzałkowski to zastępca redaktora naczelnego i szef publicystyki. Działowi informacji szefuje Barbara Hobzda. Marek Piechniczek to szef anteny. Pozostała, równie ważna część zespołu to: Dominika Szczawińska-Ziemba (publicystka i dziennikarka), Dariusz Żbikowski (szef muzyczny), Joanna Wyleżoł-Żegolewska (redaktorka strony internetowej i serwisantka), Agnieszka Skrzypczyk (serwisantka i reporterka), Marta Sudnik-Paluch (publicystka i reporterka), Justyna Stolfik – Binda (publicystka, serwisantka i reporterka), Adrian Urbanek (serwisant i reporter), Mateusz Kornas (serwisant i reporter), Marcin Iciek (reporter), Agata Nurek (reporterka), Aneta Kuberska-Bębas (dziennikarka i publicystka), Katarzyna Widera-Podsiadło (dziennikarka i publicystka), Krzysztof Opara (prezenter i dziennikarz muzyczny), Grzegorz Gajda (prezenter i dziennikarz), Grzegorz Bociański (prezenter i dziennikarz muzyczny), Robert Passia (prezenter i publicysta) oraz Łukasz Tura (dziennikarz i publicysta).

W zakładce „Reklama znajdują się informacje ogólne, pokazujące zasięg oraz popularność stacji, która działa z sukcesami już od 1994 roku.. Jest tam również kontakt do działu reklamy, który chętnie odpowie na wszystkie wasze pytania oraz pomoże dopasować reklamę do potrzeb tych z was, którzy będą chcieli takową zamówić.

„Ewangelia” kryje w sobie szereg artykułów, które oprócz konkretnej ewangelii posiadają również komentarze. W „IGM” znajdziecie kilka odnośników do innych portali katolickich oraz informacje o aplikacji „Gość niedzielny” na telefon. W zakładce „konkursy” przeczytacie regulaminy konkursów organizowanych przez radiostację.

Wygląd witryny internetowej stacji będzie idealny dla osób, które nie przepadają za przepychem, za to cenią staranność wykonania, dokładność, przejrzystość oraz stonowane jasne barwy. Kolorystyka rozgłośni utrzymana jest w bieli i szarościach. Jedynym mocnym akcentem są czerwone wstawki w głównym logo radia, w panelu informującym o aktualnej audycji oraz nagłówkach.

Słowa, które Radio eM mówi o sobie najlepiej zachęcają do jego słuchania: „aktualne informacje z życia Kościoła, regionu, kraju i świata, wywiady z gośćmi - znanymi postaciami świata kultury, sztuki i życia publicznego, a także dobra muzyka to tylko niektóre z wielu pozycji programu, pozwalające w sposób wyraźny zaistnieć Radiu eM wśród innych rozgłośni działających na terenie Śląska”.

Komentarze Radio Em

Formularz

Radio