Poprzednie Radio
Następne Radio
Poprzednie Radio
Następne Radio

Player

Aktualnie Słuchaczy

Głosuj na Silesia FM

vote

Silesia FM

Radio Silesia to wyjątkowo rozbudowana rozgłośnia, ciesząca się wspaniałą opinią wśród wszystkich słuchaczy tego typu nośników przekazu muzyki oraz informacji. Zaraz po włączeniu strony internetowej radia rzuca się w oczy sporej wielkości napis: „Fajnie gramy”. Nie da się ukryć, iż jest to szczera prawda. Rozgłośnia Silesia proponuje tak dużą ilość różnorodnych audycji, że każdy bez wątpienia znajdzie coś ciekawego dla siebie. Jeśli zatem szukasz dobrej energii, rzetelności, profesjonalizmu oraz chcesz posłuchać swoich ulubionych przebojów, nie wolno Ci czekać choćby minuty dłużej! Koniecznie nastaw swoje radio na częstotliwość 96,2 MHz lub wejdź na stronę: www.silesia.fm.

Silesia to prywatna i lokalna rozgłośnia. Swój profil określa, jako muzyczno – informacyjny. Nadawanie rozpoczęła chwilę po północy pierwszego lipca 2014 roku. Wszyscy prezenterzy radia zgodnie twierdzą, że nie wstydzą się swoich korzeni. Co więcej, są niezwykle dumni ze swojego województwa, które określają mianem swojej małej Ojczyzny.

Radio Silesia jest nową rozgłośnią, jednak nie można nie powiedzieć o jego wieloletniej tradycji. Jego historia sięga roku 1993. To właśnie wtedy została nadana pierwsza audycja. Wysłano ją w eter dwunastego kwietnia z wieży Kościoła Świętego Antoniego w Gliwicach-Wojtowej Wsi. Emisja odbywała się na częstotliwościach: 71,03 MHz i 107,9 MHz. Kolejna istotna data z perspektywy historii radia to: 9 lutego 1995 roku. Diecezja Gliwicka otrzymała wtedy koncesję na prowadzenie programu, tym razem na nowych częstotliwościach: 72,44 MHz i 96,1 MHz. Niestety zakłócenia spowodowane bliskim sąsiedztwem Polskiego radia poskutkowały zmianą częstotliwości na dzisiejszą – 96,2 MHz. W przeciągu lat nazwa radia była wielokrotnie zmieniana, a losy stacji częstokroć burzliwe. Mimo wielu przeciwności losu, priorytetem rozgłośni było, jest i będzie granie najlepszych i lubianych przez słuchaczy przebojów.

Szata graficzna radia skupia się głównie na odcieniach bieli, czerwieni oraz granatu. Strona internetowa rozgłośni jest niezwykle czytelna i intuicyjna. Po jej włączeniu w oczy rzuca się nazwa radia oraz informacja o najbliższym koncercie. Pod spodem widnieje poziomy pasek, będący wyraźnym menu rozgłośni. Znajdziecie na nim takie opcje jak: strona główna, szlag lista, koncert życzeń, ramówka, audycje, o radiu, reklama, kontakt, koncerty. Po prawej stronie widnieje ramka, w której wyświetlane są audycje aktualne oraz przyszłe. Na dole strony internetowej radia przebijają się najważniejsze informacje dnia. Warto wspomnieć, że rozgłośnia posiada również swój profil na portalu społecznościowym Facebook, na którym odnajdziecie najważniejsze aktualności.

Radio Silesia ściśle współpracuje z telewizją TVS. Jest to jedyna rozgłośnia, proponująca wspólne pasma radiowo-telewizyjne. Stacja skupia się przede wszystkim na sporej dawce śląskiego grania, ale w swojej ofercie posiada też zaskakująco dużą ilość audycji.

Dzień punktualnie o 6 zaczyna się z duetem Agnieszka Strzelczyk i Arkadiusz Wieczorek, którzy mówią dzień dobry w „Lepszej stronie poranka” (Radia Silesia). To czterogodzinne pasmo wypełnione jest wzajemnymi klachami i tradycyjnym damsko- męskim przegadywaniem się na przeróżne tematy. Ponadto oczywiście można usłyszeć najnowsze i rzetelne informacje o warunkach panujących na śląskich drogach, pogodzie oraz wydarzeniach w regionie.

„Okno na południe” to audycja prowadzona przez Arkadiusza Rembacza. W głównej mierze skupia się na tym, czym i jak żyje województwo śląskie. Poważne sprawy regionu okraszane są ulubioną muzyką słuchaczy. Czas audycji – od 10:00 do 15:00 – wypełniają również liczne konkursy z nagrodami.

Od poniedziałku do czwartku, od godziny 15:00 do 20:00 w radiu można zasiąść w „Wygodnym fotelu” z Michałem Loskotem lub Markiem „Biesiadnym”. To muzyczna podróż wypełniona kontaktem ze Słuchaczami, którzy stanowią integralną część tego pasma. Ponadto w każdy piątek od 15:00 do 20:00 odbiorcy rozgłośni bawią się z duetem Andrzej Miś i Marek „Biesiadny” w ich audycji „No i Fajnie”.


Weekend na 96,2fm rozpoczyna pasmo „Gotowi na weekend” do którego duet Anna Włodarczyk i Andrzej Miś zaprasza wyjątkowych gości. To gwiazdy rynku muzycznego, ale nie tylko.

W każdą sobotę od 11:00 do 14:00 króluje „Szlag Lista” czyli lista ulubionych szlagierów i nowości na śląskim rynku muzycznym.
Z kolei od 14:00 do 15:00 na swój muzyczny koktajl zaprasza Mariusz Kalaga. To niesamowita mikstura nie tylko dźwięków, ale i oryginalnych receptur i przepisów na… koktajle.
Po tej uczcie od 15:00 do 20:00 na 96,2fm znów królują Słuchacze. Adam Stiborski koordynuje „Sobotni fajer” do którego piosenki zamawiają właśnie fani Radia Silesia.

Niedzielny poranek od 6:00 do 11:00 to „Przebojowe śniadanie Silesia”, które niczym rasowy szef kuchni podaje Andrzej Miś.
Po nim na tradycyjne przepisy śląskiej kuchni (od 11:00 do 12:00) zapraszają Claudia i Kasia Chwołka, które „Warzą w starym radyjoku”.
Od 12:00 do 14:00 za to mamy ucztę dla miłośników muzyki zza naszej zachodniej granicy. Piotr Feszter prezentuje swoją autorską audycję „Heimatmelodie”.
Pomiędzy 14:00, a 15:00 Adam Stiborski przedstawia muzyczne nowości z śląskiego, polskiego i światowego rynku muzycznego.
Niedzielny wieczór od 15:00 do 20:00 to rozmowy przy kawie, kołoczu z Michałem Loskotem lub Markiem „Biesiadnym” w „Muzycznym Wieczorku Radia Silesia”

Ludzie radia Silesia to: Agnieszka Strzelczyk, Arkadiusz Wieczorek, Arkadiusz Rembacz, Michał Loskot, Marek „Biesiadny”, Andrzej Miś, Anna Włodarczyk, Tadeusz Danisz, Jacek Maczuch, Adam Stiborski, Tomasz Nawała, Ludwika Fedynowska, Aleksandra Lis, Krzysztof Leśniewski, Małgorzata Trela, Roman Łobos, Martin Huć oraz dyrektor rozgłośni Wojciech Kania.

Jeżeli jesteście zainteresowani najlepszymi i najświeższymi informacjami z regionu śląskiego, szukacie rozgłośni, która pomoże odpowiedzieć na nurtujące Was pytania i, co ważne, pozwoli na odprężenie i relaks przy Waszej ulubionej śląskiej muzyce, Radio Silesia jest właśnie tym, czego szukacie. Wszak, nie bez powodu ich hasło brzmi: „Gramy po śląsku – fajnie gramy!”.

Komentarze Silesia FM

Formularz

Milo i serdecznie pozdrowiom colko czelotka tego radyjka. Mom mało prośba do wos byście podali na jakiej fali, UKW abo MW można wos suchac na 96.2
pyrsk, ten lod Posejdona
DOBRY WIECZÓR WOM
Wszystkiego dobrego w 2023 roku , pozdro do cołkigo radyjoka iEle z Fryny .
Wszystkigo dobrego w Nowym Roku , pozdro do cołkigo radyjoka i Ele z Fryny , larmujcie tak dali .
jo nawet gorola na mowil zeby na necie sluchol tego cud radia
Pozdrawiam was,często was słucham a szczególnie w czwartek o 21szej Powroty to są chyba
witam wszystkich i pozdrawiam całe Radio
Idzie suchac
Pozdrawiam wszystkich,fajnie was słuchać,miłego dnia
Serdeczne pozdrowienia dla dziadka Franciszka I babci Cecyli z Tworoga a piosenke prosze Amigos. Dziekuje
Mam pytanie Graliście fajną Piosenka tytułu nie pamiętam ale leciało tak
Kobiety kochają was mężczyznkochają bez granic jak ktoś zno tytół chętnie bym podziękowoł :)
Super Grocie*******
Super fajnie grocie - pozdrowienia dla całego radijka
Bardzo lubie was suchac ale od wczoraj nie odbieram czy to chwilowy broblem ? czy jak TVPolonia zostalo skasowane czy to wszystko dlatego by nie bylo kontaktu z ojczyzna.Pozdrawiam i mam nadzieje ze to chwilowe.
Gryfnie grocie oby tak dali , pozdrowiom Marietta i Eugena z Lunen oraz Ela z Fryny
Gryfne radio larmujcie tak dali , pozdrowiom Marietta i Eugena z Lunen oraz Ela z Fryny
Witam was wszystkich i pozdrawiam serdecznie pozdrowienia dla całej ferajny
pozdrawiam całe radio ,super radyjko ale nie można się dodzwonić .
witom wos wszystkich piyknie w tym nowym roku i pozdrowiom
Co tero je grana za muza
Super radio , pozdrowiom słuchaczy i Ela z Fryny .
Fajnie grocie zawsze Tak trzymac pozdrawiom wszystkich
SUPER GROCIE TYLKO CO Z TYM RURZANCEM CORAZ MNIEJ NA ANTENIE MY SLUCHACZE CO MAMY ZROBIC ZEBY BYL DZIENNIE DZIENKUJEMY
hej super radio pozdrawiam
SUPER RADIO WSPANIALA MUZYKA -SLUCHAM WAS ZA SZEROKA WODA POZDRAWIAM SERDECZNIE

Radio