Poprzednie Radio
Następne Radio
Poprzednie Radio
Następne Radio

Radio Bercik Silesia

Player

Aktualnie Słuchaczy

Głosuj

vote

Radio Bercik Silesia

Radio zostało założone w 2007 roku, przez przyjaciół – dla przyjaciół. Jest to śląska typowa rozgłośnia internetowa. Strona www jest napisana śląską gwarą. Radio tworzy około 12 osób, a współpracuje z nim dodatkowo Parafia Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu, z której transmitowane są niedzielne msze Święte.

Od 05.07.2009 "Radio Bercik Silesia" znajduje się pod patronatem związku "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V." (zarejestrowany sądownie w Hildesheim). Ten szczególny i niepowtarzalny związek ma na celu krzewienie śląskiej kultury i muzyki, tworząc jednocześnie most pomiędzy Śląskiem, Niemcami i reszta Europy. "RBS & KVBS" wzajemnie się wspierają i uzupełniają w swojej działalności organizując np. wspólne spotkania, biesiady, zabawy lub konkursy.

Działalność ta ułatwia wymianę poglądów kulturalnych w miłej atmosferze i towarzystwie wyśmienitej muzyki.

"Radio Bercik Silesia" oraz "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V." angażują się również w działalności charytatywnej np. w odbudowie i utrzymaniu zabytków na Śląsku (Historyczny kościółek św. Walentego w Dobrodzieniu), organizacji festynów lub promocji "Stowarzyszenia Dobrodzień Potrzebującym". Korzenie "Radia Bercik Silesia" wywodzą się z Dobrodzienia. "Bercik Silesia" jako jedno z pierwszych internetowych rozgłośni radiowych od początku istnienia nadawało muzykę bez przerywania utworów wiadomościami lub pozdrowieniami.

Prowadzone przez radio audycje tematyczne takie jak: “Niedzielny Koncert Zyczen“, “Wesoly Bercikowy Torg“, “Horoskop“ , “TOP10“ lub “Muzyczno Ruletka“, cieszą się od lat wielką popularnością wśród słuchaczy. Te urozmaicenia sprawiają, że audycje są idealnym i niepowtarzalnym elementem rozrywki dnia codziennego wśród stałej i bardzo licznej publiczności.

Na głównej stronie radia mamy możliwość automatycznego włączenia audycji, wyświetla się też kto ją prowadzi i ile osób aktualnie jej słucha.

Na stronie internetowej rozpisana jest ramówka radia z godzinami na cały tydzień, więc każdy może znaleźć audycję, jaka go interesuje.
Poprzez stronę internauci mogą głosować na ulubiony przebój w tygodniu, z zastrzeżeniem, że z jednego adresu IP można oddać głos tylko jeden raz w tygodniu.

Pozdrowienia wysyłane podczas trwania audycji można wysłać do radia bezpłatnie, za pomocą formularza kontaktowego. Natomiast ciekawostką jest, że za sumę 10 euro, można wysłać specjalne życzenia urodzinowe wraz ze zdjęciem. Wpłaty na konto radia w takim przypadku dokonać należy na 10 dni przed terminem osoby, której chcemy wysłać życzenia.

W każdą niedzielę o godzinie 20 można usłyszeć audycję, prowadzoną prosto z klubu Albatros. W klubie występują zespoły, bądź DJ-e, grający Śląskie Szlagry. Natomiast goście klubu mogą w trakcie audycji pozdrawiać swoją rodzinę, czy znajomych.

Miłośnicy poezji, pisanej w śląskiej gwarze, znajdą coś dla siebie – na stronie zamieszczane są utwory poetyckie.

Radio jest wspierane finansowo przez różnych ludzi – opłacane są koszty utrzymania serwera, jak utrzymuje redakcja – oni nie biorą za udział w audycjach ani grosza i robią to dla przyjemności.

Radio Bercik Silesia posiada niemieckie licencje radiowe – Gema i GVL.

Dodaj komentarz

Formularz

Pozdrawiam słuchaczy ,. Całą Redakcjie radia, wszystkiego dobrego, życząc miłego dnia
Pozdrowienia dla Całej rodziny Dziki w Polsce,, przesyła Helena z Röllbach
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich bercikow życzę słonecznej jesieni
Pozdrawiam dziadka babce którzy słuchają radio Bercik
Witam serdecznie miłego dnia życzę
Witej Kornelia pozdrowienia dla wszystkich co ni mają słoneczka u mnie dziś jak na UK piękna pogoda25 stopni siedzimy na bakardzie przy kawusi i dętkach hihi (oponkach) opalamy się, przesyłam pozdrowienia i promyki słońca tym co ich nie mają paa
Z okazji 60 urodzin życzę Ci samych chwili wyjątkowych w dniu Twoich 60 urodzin myślę o Tobie cały czas i przesyłam mnóstwo dobrych Zyczen kochają o Tobie sąsiadka Jola I Zdisik prosiłam by zadzwońic
Pozdrawiam z Rudy Slaskej
Pozdrowienia z Guxhagen dla calego radyjka jak i dla sluchaczy. Fajnie sie was slucha.
super gracie tak trzymac
Pozdrawiam wszyskich sluchaczy, i cala edakcje radia.
Świetna muzyka ,fajne radio pozdrawiam serdecznie Basia z Inowrocławia ????????????????????????
Jestescie super.Przy wos niy zapomni sie slonskij godki!!
Pozdrowienia z Frycity. Grejcie tak dalej!!!
Witam
Pozdrowienia dla radia Bercik ze Skoczowa
Halo radjo fajne grace
na górze róże na dole fiołki my sie kochamy jak dwa aniołki
Pozdrawiam prowadzących i słuchaczy RADIO BERCIK SILESIA z Inowrocławia
Fane Grace
Pozdrawiam wszystkich teraz co słuchają radia bercik
Piękne piosenki.Uwielbiam Śląskie piosenki." Ja poczekam " na tę piosenkę .
wesołych świąt bożego Narodzenia oraz błogosławionego nowego roku 2023 życzy Piotr
SERDECZNIE POZDRAWIAM UKOCHANE RADIJKO BERCIK I WSZYSTKICH BERCIKÓW NA CAŁYM ŚWIECIE WRAZ Z RODZINAMI
Dla całego radyjka, Wesołych, Spokojnych, Świat Bożego Narodzenia oraz Wszystkiego Najlepszego w 2023roku

Radio