Poprzednie Radio
Następne Radio
Poprzednie Radio
Następne Radio

Radio Bercik Silesia

Player

Aktualnie Słuchaczy

Głosuj na Radio Bercik Silesia

vote

Radio Bercik Silesia

Radio Bercik Silesia: Odzwierciedlenie Śląskiej Kultury i Pasji

Radio Bercik Silesia, założone w 2007 roku, stanowi unikalne śląskie dziedzictwo w formie rozgłośni internetowej, celebrującej więzi przyjaźni i miłości do regionalnej kultury. Teksty pisane na ich stronie internetowej, utrzymane w autentycznej śląskiej gwarze, tworzą dom dla około 12 twórców - prawdziwych pasjonatów śląskiej muzyki i tradycji. Radio współpracuje z Parafią Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu, dzięki czemu transmitowane są niedzielne msze święte, wzmacniające duchowe aspekty społeczności.

Od 2009 roku, Radio Bercik Silesia działa pod patronatem "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V.", zarejestrowanej w Hildesheim, organizacji promującej śląską kulturę i muzykę. Partnerstwo to tworzy most między Śląskiem a Europą, organizując wydarzenia kulturalne, które umacniają tożsamość regionalną.

Ich działania wykraczają poza rozrywkę. Radio Bercik Silesia angażuje się w działalność charytatywną, wspierając odbudowę zabytków oraz inicjatywy lokalne, takie jak "Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym". Z korzeniami w Dobrodzieniu, Radio jest pionierem w nadawaniu muzyki internetowej bez przerw na wiadomości czy pozdrowienia, oferując słuchaczom nieprzerwany strumień śląskich brzmień.

Ich audycje tematyczne, w tym "Niedzielny Koncert Życzeń", "Wesoły Bercikowy Torg", czy "Muzyczna Ruletka", cieszą się niezmienną popularnością, oferując różnorodną rozrywkę dla licznej publiczności. Radio umożliwia interakcję z audycją poprzez głosowanie na ulubione utwory, wysyłanie pozdrowień, a nawet specjalne życzenia urodzinowe.

Radio Bercik Silesia to nie tylko platforma muzyki i kultury. To wspólnota, która łączy ludzi poprzez miłość do śląskiej tradycji, oferując przestrzeń do wymiany kulturalnych i muzycznych doświadczeń. Dzięki licencjom Gema i GVL, zapewniają legalność swoich transmisji, gwarantując słuchaczom wysokiej jakości treści. Zapraszają do doświadczania bogactwa śląskiej kultury, gdzie tradycja harmonijnie łączy się z nowoczesnością.

Komentarze Radio Bercik Silesia

Formularz

Pozdrawiam serdecznie całe radio BERCIK SILESIA i wszystkich słuchaczy????????????Barbara z Inowrocławia
Witam serdecznie i dziękuję za takie super radyjko które przypadkiem znalazłem oraz polecam wszystkim którzy słuchają Śląski muzyki. Oraz życzę mojej żonie Izabeli wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.
hallo ja Bercik z Mannheim kiedys wodzislaw slaski radyjko jest super super
Super radio, pozdrawiam cieplutko cala Redakcje I wszystkich sluchajacych z. goracej Florydy zyczac RADOSNYCH SWIAT!!!
Do zyczen dolaczam garstke goracych promykow slonka I duzo usmiechu kazdego dnia!
Witam serdecznie Bercik, zdrowia szczęścia pomyślności dla ciebie całej redakcji słonecznej Soboty uwielbiam was słuchać Pozdrawiam słuchaczy
Witam serdecznie pozdrawiam całą redakcję, miłego dnia piękna pogoda się zapowiada dużo zdrowia dla wszystkich Marta
Witam serdecznie, pozdrawiam całą redakcję Śląskiego radia , dużo zdrówka składam najserdeczniejsze życzenia Krystyną iBozenka.
Hejo hejo pozdrawiam serdecznie z Wodzisławia śląskiego co prawda nimach tu ganc nowo znam już Berciczka pora lot ale downo zem nie pisała.pozdrawiom wszystkich bez wyjątku grejcie tak pięknie jak do tej pory pozdrawiam moigo ślubnego co fedruje na Pniówku syna Dawida syna Dominika i przyszło synowi Martyna w Erfurcie puscie coś od baciarów. Bogusia z Wodzisławia
Dziynki Irynce z Hamburga dostałach Sie Do tego wspaniałego radio Bercik Silesia,
Irynko große Dankeschön ????????????
Dziynkuja bardzo Irynce z Hamburga że mie pokierówała Jak mom sie dostać Do Do tego szykownego radio Bercik no i ich habe das geschafft ❤️???????????????? endlich.
"na granicy" śpiewał chór czejanda
Jesteście Super .Kiedyś był Wesoly Hanys ale Wy jesteście super.Pozdrowienia do Strumienia do Tereski.
Po długiej przerwie słucham zaś Bercika.Ale mom systyment do radia Wesoly hanys. Pozdrówcie Terenie że Stumienia. Tam było spotkanie z Wesołym hanysami.Wspomniej czar.
Super radio,tak trzymać. Od rana ,od razu załączam to radio i słucham bo są fajne piosenki i prawie teraz nie korzystam z telewizora. Pozdrawiam całą wspaniałą redakcję
Dziekuje za fajna muzyke .
Witaj Celinko pozdrowienia dla wszystkich bercików ja słucham radyjka i głosuje codziennie ale prawie nie piszę bo ręce zajęte muszę robić już kartki świąteczne i okolicznościowe ale radyjko mi umila prace kusiole dla wszystkich a nitkę proszę coś od Baciarów Paa
pozdrowienia z leszna Mariusz
pozdrowienia z leszna wielkopolski
Przecudne radio
Pozdrowienia. Dla Córki Bozeny i jej Męża Martina z okazji 10 rocznicy ich ślubu Taya Pozdrowienia dla całej załogi Radia Bercik
Pozdrawiam słuchaczy ,. Całą Redakcjie radia, wszystkiego dobrego, życząc miłego dnia
Pozdrowienia dla Całej rodziny Dziki w Polsce,, przesyła Helena z Röllbach
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich bercikow życzę słonecznej jesieni
Pozdrawiam dziadka babce którzy słuchają radio Bercik
Witam serdecznie miłego dnia życzę

Radio