Poprzednie Radio
Następne Radio
Poprzednie Radio
Następne Radio

Player

Aktualnie Słuchaczy

Głosuj na Radio CCM

vote

Radio CCM

Radio CCM to muzyka bliżej Ciebie, informacje drogowe, wiadomości z regionu, oraz rzetelna prognoza pogody. Tę niepowtarzalną stację radiową słychać nie tylko na Śląsku i na Podbeskidziu, ale również w Oświęcimiu i jego okolicach, a dzięki nadawaniu przez Internet może usłyszeć ją nawet cały świat.

Pomysł na stworzenie radia narodził się w 1995 roku, jednak pierwsza koncesja została przyznana dopiero dwa lata później. Radio CCM w eterze pojawiło się w 1998 roku, stając się lokalną, komercyjną rozgłośnią radiową na Śląsku stworzoną przez chrześcijańskie Stowarzyszenie DeoRecordings. Jest to stacja, która jako jedyna w całym województwie śląskim emituje swój program aż z pięciu nadajników.

Obecnie główna siedziba radia znajduje się w Gliwicach i przewodzi jej Krzysztof Budzisz. Od 2000 roku jest on zarówno prezesem zarządu jak i redaktorem naczelnym rozgłośni. Stacja zachęca do siebie swoich słuchaczy doskonale przygotowanymi informacjami lokalnymi, na które kładzie nacisk. Mowa o serwisach informacyjnych oraz relacjach reporterskich. Program, jaki nadaje radio, jest dopasowany przede wszystkim do odbiorców miedzy trzydziestym a pięćdziesiątym piątym rokiem życia.

Na główne menu radia składają się następujące zakładki: informacje, radio, programy, muzyka, audycje i konkursy oraz kontakt. Klikając w „informacje”, ukaże się wam strona poświecona najświeższym wiadomościom z regionu. Są to nie tylko ciekawostki oraz aktualne wydarzenia kulturalne, ale też newsy dotyczące inwestycji, innowacji czy podjętych działań społecznych w okolicy. W zakładce „radio” przeczytacie kilka słów na temat stacji. Zobaczycie zdjęcia osób, bez których rozgłośnia by nie funkcjonowała. Mowa nie tylko o prezenterach oraz dziennikarzach, ale również o zarządzie, dziale marketingu i reklamy oraz produkcji i dziale technicznym, a więc tych, których, na co dzień nie słychać w eterze. W tej zakładce możecie też obejrzeć galerię zdjęć poświęconą stacji. Rano CCM, W Dobrą Stronę, Rudy i Lis oraz Dziki Show to audycje radiowe, o których dowiecie się zdecydowanie więcej, klikając w „programy”. „Muzyka” to miejsce, w którym znajdują się informacje na temat tego, co w duszy gra radiowcom. Zakładka „audycje i konkursy”, kryje w sobie nie tylko nazwy aktualnych akcji, ale też ich regulaminy.

CCM to pierwsza regionalna stacja, która stawia na muzykę disco i dance z pogranicza lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. To właśnie te, charakterystyczne dla tamtych lat hity, sprawiają, że słuchacze kojarzą rozgłośnie z muzyką, która stawia ich na nogi o poranku oraz pozwala na dobry sen wieczorami. Jedną z najważniejszych misji Radia CCM jest prezentować ludziom przeboje, które w kontraście do otaczającego nas świata, są pełne radości i optymizmu. Dla lepszego klimatu, jako jedna z pierwszych radiostacji, od poniedziałku do piątku, prezentuje swoim słuchaczom inną płytę winylową prosto z radiowego adaptera.

Po włączeniu strony internetowej radia od razu w oczy rzuca się jej szata graficzna. Dominującymi kolorami jest czerwień, biel oraz grafit. Mimo tak intensywnych kolorów, cała strona jest niezwykle charakterystyczna oraz bardzo czytelna dla osób odwiedzających.

Jeżeli szukacie rzetelnej informacji, świetnej muzyki, dobrych wibracji, pozytywnych emocji oraz prezenterów, z którymi poczujecie niezwykłą więź, włączcie bez wahania Radio CCM, które pragnie byście byli z nim każdego dnia, tak jak ono każdego dnia jest z wami. „Radio CCM – NAJBLIŻEJ CIEBIE”.

Komentarze Radio CCM

Formularz

super radio slucham od powstania radia pozdrawiam

Radio